Nemocnici v Klatovech stále scházejí lékaři. Poté, co se podařilo zažehnat krizi na gynekologicko – porodnickém oddělení, lékaři stále chybí na ARO i na radiodiagnostickém oddělení.
Podle Ondřeje Jelínka z gastroenterologické ambulance by částečným řešením bylo povolení souběhů privátní lékařské praxe s prací v nemocnici. „Myslím, že propojenost je důležitá,“ domnívá se Jelínek a za pravdu mu dává většina dalších privátních lékařů z Klatov.
Proti Jelínkovu návrhu není ani krajský radní pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Karpíšek. „Ambulantní sféra by měla prolínat s nemocniční. Nejsem proti jejímu souběhu, nicméně musí být přitom stanoveny priority,“ připomíná Karpíšek.
Nedostatek lékařského personálu Deníku potvrdil i nový ředitel Klatovské nemocnice Jiří Vlček. „Myslím, že optimální počet lékařů nebude nikdy v žádné nemocnici. Ale na žádném oddělení není kritická personální situace natolik, že bychom omezovali provoz,“ řekl Vlček, který rovněž nevyloučil možnost souběhu privátní a nemocniční praxe.
Nejhorší situace, co se týká chybějících lékařů, panovala na gynekologicko – porodnickém oddělení, kde výpověď podali za působnosti exředitelky Iriny Riegelové všichni lékaři včetně primáře. „V srpnu nastoupí dva lékaři, předjednán je nástup dalšího. Přesto stále jezdí do Klatov vypomáhat lékaři z Fakultní nemocnice v Plzni, i když už v menším rozsahu, než bylo před časem,“ vysvětlil radní Karpíšek.
Pocítili jste v Klatovské nemocnici nedostatek lékařů? Napište do diskuze.