Spolek Lenox ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Klatovy chystá již osmý ročník Plesu handicapovaných. Tato benefiční akce je naplánována na pátek 3. listopadu od 19 hodin. „Ples handicapovaných je speciální společenská událost, jenž se zaměřuje na prezentaci života a volnočasových aktivit lidí, kteří se potýkají se zdravotním postižením. Jejím cílem je propojit během večera svět lidí s handicapem a zdravých jedinců, a tak podpořit porozumění a respekt mezi nimi. Návštěvníci mohou očekávat bohatý a pestrý doprovodný program. Vystoupí zde lidé s handicapem i bez něj, a to v různých rolích a disciplínách,“ uvedl předseda Lenoxu Lukáš Kroupa.

Lidé se s houbami mohou blíže seznámit třeba na výstavách, tato se konala letos na podzim v Klatovech. K vidění tam byly právě i muchomůrka růžovka a tygrovaná, občas zaměňované.
Houbami se v kraji letos otrávilo jen osm lidí. Nerostly totiž ani muchomůrky

Mezi účinkujícími se představí tanečníci standardních společenských tanců v ParaDance. Svou světelnou show předvedou umělci specializující se na tuto formu vystoupení. Na ples zavítá také paralukostřelec David Drahonínský, který je čerstvým několikanásobným mistrem světa v tomto sportu. Hudební stránku večera zajistí skupina Orion.

Během večera návštěvníci uvidí také ukázky florbalu na elektrických vozících, mohou si vyzkoušet, jaké to je, trávit ples na mechanickém vozíku, ale také se budou moci zapojit do oblíbené losovačky, ve které bude možné získat hodnotné ceny.

Ilustrační foto
První kandidáti do Senátu, budou tam mířit úplní nováčci, ale i matadoři

Vstupenky na osmý ročník Plesu handicapovaných jsou k dispozici v předprodeji v Městském kulturním středisku Klatovy nebo na stránkách www.lenoxos.cz. Cena vstupenky v předprodeji je 250 Kč, na místě pak 300 Kč. Výtěžek ze vstupného půjde přímo na podporu sportovního florbalového klubu vozíčkářů SK Indians Plzeň. Lidé s průkazem ZTP/P mají vstup zdarma včetně jednoho doprovodu.

Ples je součástí projektu „Pomáháme smíchem“, který byl založen v roce 2013 a jeho hlavním cílem je pořádání kulturních akcí v Klatovech. V rámci něj se pravidelně konají stand-upová představení „Na Stojáka“ (od roku 2012) a již zmíněný „Ples handicapovaných“ (od roku 2015). „Hlavním účelem tohoto programu je získávat finanční prostředky pro činnost sportovního klubu vozíčkářů SK Indians Plzeň. Zároveň je to příležitost propagovat sport Powerchair Hockey, florbal na elektrických vozících, spolek Lenox a jeho partnery. Náš spolek, jehož sídlo je v Plzni, byl založen v roce 2012. Hlavním úkolem je zajišťovat provoz sportovního klubu SK Indians Plzeň,“ sdělil Kroupa.

Využití virtuální reality během rehabilitace.
Virtuální realita míří do nemocnic, pomáhá především během rehabilitací

Tým Indians má celonárodní přesah. Jeho hráči se pravidelně účastní české ligové soutěže i mezinárodních turnajů. Kromě sportovní činnosti dělá také vzdělávací a osvětové akce, jako je projekt Asistent na zkoušku a v praxi, cestovatelský projekt Electric Eccentric nebo se účastní akcí typu Táhneme za jeden provaz, Sportmánie nebo Dny handicapované mládeže atd.

Od roku 2020 se Lenox věnuje také obchodním aktivitám, při kterých se snaží vlastními silami podnikat a získávat prostředky na svůj provoz.