Pivo různých značek z několika pivovarů teklo proudem a klobásy, špízy a další grilovaná masa či bramboráky šly přímo na dračku.

„Nám se to letos líbilo. Byla dobrá parta, nálada a program byl také slušný. Určitě ten letošek hodnotíme za zdařilý,“ podělil se o svůj zážitek z oslav učastník slavností Michal Císař.

Tři dny se na prostranstvípřed kulturním domem střídaly kapely všech hudební žánrů. Každý si našel to své – dechovku, country, bigbít.

„Program byl dobrý, návštěvnost také. Je tu jen strašně málo místa. Při večerním programu tu bylo naprosto našlapáno, a tak to kazilo dobrý dojem. Ale líbilo se mi,“ svěřila se se svými pocity z akce paní Marcela z Klatov.

„Teprve při takových akcích zjistíte, že i jinde než v Plzni umějí vařit dobré pivo. Kvalitní a lahodné pivo vám dneska dodá skoro každý pivovar a za mnohem příznivější cenu. Snažil jsem se ochutnat většinu z nabízených značek a opravdu jsem si pochutnal,“ hodnotil nabídku pivovarů Karel Dobiáš z Nýrska.

„Během slavností pili tentokrát i řidiči. V obotu zaznamenala dopravní policie z Klatov hned několik jízd pod vlivem alkoholu. Nejvíce nadýchal 24letý řidič, kterého zastavila hlídka policie v neděli ráno v Klatovech. Naměřeno mu bylo 1,41 promile. Řádili i kapesní zloději, kteří odcizili peněženku a mobilní telefon. Řešily se i dva přestupky proti veřejnému pořádku a rušení nočního klidu,“ informovala Deník policejní mluvčí Jana Václavová.