Milovníci piva ani letos nepřijdou o své oblíbené slavnosti. Ty se budou letos v Klatovech konat 6. a 7. června.

Stejně jako vloni se stánky nejen s pivy rozestaví na parkovišti u bývalého ČSAD v ulici Franty Šumavského v Klatovech. Stejné zůstává nejen místo, ale také pořadatel, kterým je opět Vlastimil Lagron. „Program bude obdobný jako v loňském roce, protože měl úspěch. Pro lidi bude připraveno hodně míst k sezení. Chybět nebude hodně dobrého jídla a samozřejmě piva. Na slavnostech by mělo být cca 20 pivovarů a počítáme, že tam bude k ochutnání 60 až 70 druhů piv, takže si každý přijde na své," uvedl Lagron.

Kapely i atrakce

Návštěvníci se mohou těšit stejně jako každý rok na doprovodný program, během kterého se vystřídá deset kapel. O které půjde, se ale ještě neví, organizátoři s nimi stále jednají.
Pivní slavnosti začnou v pátek v 15 hodin a konec je naplánován na půlnoc. V sobotu se pípy roztočí v 10 hodin a uzavřou se stejně jako v pátek o půlnoci.
Postaráno tam bude také o děti, pro které tam stejně jako vloni postaví různé atrakce. Přijdou však o autodrom Během slavností bude silnice od viaduktu k viaduktu v ulici Franty Šumavského uzavřena.

„Některé stánky dáme rovněž i z druhé strany potoka. Je dobře, že slavnosti budou na ploše, která je zpevněná, takže by nás nemělo trápit bláto. Uděláme vše pro to, aby se tam všem líbilo. Srdečně všechny zveme," uvedl na závěr Lagron.

Lidé se těší

Slavnosti piva berou někteří Klatované jako druhou pouť. Na této si však nejvíce užijí rodiče. „Pivní slavnosti už ke Klatovům patří. Chodíme tam pravidelně. Když vyjde hezké počasí, tak je to úplně ideální. Je tam jídlo a pití, co víc bychom si mohli přát. To, že se teď pivní konají u bývalého ČSAD, je paráda. Podle mě je to asi nejlepší místo. Nejsou hned kolem paneláky ani silnice, kde by opilí lidé lezli pod auta," řekl jeden z pravidelných návštěvníků pivních slavností v Klatovech Petr Novotný.