„Vystoupily nám děti ze ZŠ a MŠ Hlavňovice, z taneční skupiny Fialka ze Sušice, poté místní skupiny The Bluesouls a Matador. Celým dnem provázela Solovačka a večer zakončil Compact. Odhalili jsme také pamětní desku k 700. výročí od první zmínky o obci,“ uvedl starosta Petrovic u Sušice Jiří Bejvl.

Na život v obci si starosta nemůže stěžovat. Nemají problémy s tím, že by jim obyvatelé ubývali, spíše naopak, stále se obec rozrůstá. „Dostavujeme nové parcely na Mýto, koupili jsme další pozemky na zástavbu, takže budeme připravovat další. Jsme rádi, že lidé přibývají a staví tady,“ řekla starosta.

Velké plány mají také v dalších investicích, aby se měnil i vzhled a služby v obci. Téměř v celé obci už mají opravené silnice, dělají vodovody. „Plánujeme vybudovat byty z bývalé mateřské školy a počítáme, že bychom z bývalé základní školy udělali dům pro seniory. Kromě toho plánujeme obnovu návsi, kdy už máme hotovou studii. Chceme udělat nový chodník na Mýto kvůli bezpečnosti, kde se připravuje projekt,“ popsal akce Bejvl.

Nevzkvétá jen obec, ale jsou tam také aktivní spolky jako jsou dobrovolní hasiči, myslivci, včelaři, Sokolové a do kulturního života se zapojuje i Stolní společnost U Luhanů.

Fotbalisté hradešického Sokola (na snímku hráč vpravo) uspěli v Nezamyslicích (hráči v červeném) 2:1.
Železná Ruda obrala o body favorizovanou Duklu