Ale Klatované Marek Marek a Jiří Jiřík ani petrovický Petr Petr si to nemyslí. Naopak, nikdy si prý nestěžovali a jejich jména shodná s příjmeními jim v mnohém usnadnila život.

„Občas se mě ptali, zejména na úřadech, co je jméno a co příjmení, ale jinak jsem s tím nikdy žádný problém neměl. Rodičům jsem tedy to, že mám téměř stejné jméno jako příjmení, neměl důvod vyčítat,“ řekl Deníku Jiří Jiřík, kterého všichni Klatované znají, jak s fotoaparátem v ruce dokumentuje kulturní, sportovní i společenské akce.

Na mámu a tátu se kvůli jménu nikdy nezlobil ani klatovský elektrikář Marek Marek. „Neměl jsem důvod. Sice třeba při cestách do ciziny celníci koukali do pasu poněkud nedůvěřivě a zajímavé byly i dohady na poště i jinde typu - Jak se jmenujte? Marek. Příjmením! Marek – ale to bylo spíše úsměvné. Naopak jsem mnohdy ze svého jména těžil, protože si ho lidé snadno zapamatují,“ svěřil se Marek, který přiznal, že svého syna by ale Marek nepojmenoval. „To už by bylo moc,“ směje se.

To Petr Petr z Petrovic u Měčína je na svoje jméno tak hrdý, že i svoji dceru pojmenoval Petra. Je tak Petra Petrová z Petrovic. „Bylo to samozřejmé. Se jménem jsem nikdy problém neměl, naopak jsem to měl jednodušší než bratr Pavel Petr, který musel vždy vysvětlovat, co je jméno a co příjmení. Nesmály se mi ani děti ve škole a já se za své jméno nikdy nestyděl, naopak jsem na něj hrdý. Jeho největším plusem je snadná zapamatovatelnost,“ dodal výpravčí Petr Petr.