Zuzana Hrabá, která má čtyři malé děti, petici sepsala, starala se o věci kolem ní a po ukončení podepisování vše spočítala a odnesla ji na Městský úřad v Sušici.Zdroj: Deník / Loudová Daniela„Petici za obnovu provozu sušické nemocnice jsem podala v pátek 26. ledna 2018 na městský úřad v Sušici a od 11. prosince 2017 ji podepsalo 5 263 občanů. Což je vysoké číslo a je čas, aby nespokojenost občanů se současným stavem nemocnice začali zastupitelé města brát vážně. Očekávám, že se petice bude projednávat na veřejném zasedání zastupitelů v nejbližším termínu za přítomnosti petentů,“ informovala Deník Hrabá.

VŠE ZPĚT

Jejich hlavním přáním je, aby nemocnice fungovala v takovém rozsahu nemocničních a zdravotnických služeb jako před převzetím skupiny Nemos, později od října 2017 společností Penta, která ji provozuje v současné době.

Ilustrační snímek.
Po Sušici běhala divně se chovající liška, zastřelili ji

Obyvatele Sušice nejvíce trápí to, že bylo zrušeno lůžkové chirurgické odděleni, nedělá se tam akutní chirurgie a rovněž není v provozu chirurgická ambulance 24 hodin denně. V souvislosti s ambulancí už je situace na lepší cestě, kdy se podařilo získat lékaře, kteří by službu drželi. „Od ledna bylo také zrušeno dětské lůžkové oddělení, což bychom také chtěli vrátit,“ dodala Hrabá.

Petice bude jedním z bodů na zastupitelstvu města, která se uskuteční 14. února od 16 hodin v sušickém kině. „Jde o petici nejen občanů Sušice, ale širokého okolí a samozřejmě ji na zasedání zastupitelů projednáme,“ řekl starosta Sušice Petr Mottl.

Na zastupitelstvu se bude rovněž projednávat příspěvek města společnosti Penta na rozšíření chirurgické ambulance. „Půjde o příspěvek na osobní náklady, které budou nad rámec stávajícího stavu provozu chirurgické ambulance, čili od 15.30 do 7 hodin. Do konce letošního roku by to mělo být zhruba šest milionů korun,“ informoval starosta.

Dopravní nehoda u Hartmanic.
Muž naboural do srny, do něj pak další auto s opilým řidičem