Pavilon skla byl slavnostně otevřen 14. srpna 2014 a od té doby má mnohé za sebou. Jeho rekonstrukce netrvala dlouho, v březnu 2014 se začínalo a v srpnu už se otvíralo. „Z tehdy dosti ponuré a hodně zničené budovy sloužící po léta jen jako depozitář sousedního Vlastivědného muzea Dr. Hostaše se vyloupla architektonická perla. Pavilon získal různá ocenění a dosud je stavbou, o níž se píše v mnoha domácích i zahraničních publikacích zaměřených na architekturu a urbanistiku. Je svého druhu příkladem galerie či muzea budoucnosti,“ uvedla kurátorka Pavilonu skla Jitka Lněničková.

Rekonstrukce pavilonu a také úpravy a otevření zahrady pro veřejnost proměnily tento prostor k nepoznání. V zahradě je možné posedět mezi záhony květin a v letních měsících i mezi skleněnými exponáty, protože jde současně o galerii pod širým nebem. Krásu skla je možné obdivovat přímo v pavilonu. Tam se dříve pořádaly výstavy karafiátů a poté umělecké výstavy. Nyní je tam stálá, zhruba ob dva roky obměňovaná, expozice šumavského skla světově proslulé firmy Lötz z Klášterského Mlýna. „Vrátily se sem i krátkodobé výstavy, kterých bylo okolo čtyřiceti, tvůrčí dílny, přednášky a další akce, kterých bychom napočítali stovky. Dokonce se zde konala i jedna svatba,“ prozradila kurátorka.

Každý rok láká pavilon tisíce návštěvníků. Přijíždějí zájemci o sklo z celého světa. Ze vzdálených destinací například z Austrálie, Jižní Koreje, Japonska, USA, Kanady, Jihoafrické republiky a samozřejmě nejvíce z Evropy. „Pavilon je proslulý po celém světě. Ale hlavními návštěvníky jsou samozřejmě ti z České republiky a zejména z Klatov a okolí. Největší radost mám z toho, že se vracejí znovu a znovu a nejen ti domácí,“ dodala Lněničková.