Rytina sv. Oenestina bude pravděpodobně vypadat podobně jako obrázek sv. Olympia mučedníka. Pokud takový obrázek doma vlastníte, kontaktujte Městskou knihovnu Klatovy.

„Když byly do Klatov dovezeny ostatky sv. Oenestina, byl při slavnosti vystavení poutníkům rozdáván přetisk mědirytiny tohoto svatého od Antonína Birckharta. Obrázek sv. Oenestina byl vydán v několika stech, možná tisících kusech, a tak je pravděpodobné, že se některý z výtisků dochoval až do dnešní doby,” říká pracovník Městské knihovny v Klatovech Karel Viták.

„Oslovili jsme muzea a archivy u nás i v sousedním Německu. Naše pátrání je však zatím bez výsledku. Obracíme se proto na obyvatele Klatovska. Možná, že někdo má tento obrázek doma, v pozůstalosti po svých předcích, na půdě nebo kdekoliv jinde. Možná, že ani netuší, jak cenný obrázek dnes doma má. Byli bychom moc rádi za jakoukoliv informaci o tom, že tento obrázek někdo vlastní, že skutečně existuje,” pokračuje Viták s tím, že lidé mohou kontaktovat v případě jakéhokoliv zjištění Městskou knihovnu Klatovy.

„Byli bychom rádi, kdyby se rytinu sv. Oenestina podařilo nalézt. Určitě by obohatila chystanou expozici v katakombách,” dodal pracovník knihovny.