„Z těch nejzajímavějších jmenujme např. jarní gruntování, povídání s Václavem Chaloupkem o zvířecích večerníčcích, výlet do areálu lesních her do bavorského Spiegelau, prohlídku rybí líhně, program k 20. výročí znovuzprovoznění železnice mezi Železnou Rudou a Bayerisch Eisenstein, tvořivé dílny, astronomickou přednášku a mnohé další,“ láká turisty i obyvatele Šumavy a Pošumaví Jana Zvettlerová z NP Šumava. Dodává, že v nabídce jsou také dvě celoroční akce – pro zájemce se budou konat přednášky u Plešného jezera a od června do září se mohou v informačním středisku Prášily po předchozí dohodě promítat filmy o Šumavě. Návštěvníci si také mohou vybrat z pěti akcí, které je nutné objednat – např. cyklistický doprovod s výkladem, nebo doprovod po zaniklých osadách Stožecka.

„Celkem na jedenácti akcích se zájemci setkají s tradicí, a to u Schwarzenberského plavebního kanálu – naši lektoři si připravili plavení dříví, setkání s uhlíři a zahájení nebo ukončení 13. novodobé plavební sezony,“ doplnil Tomáš Jiřička z oddělení marketingu Správy NP a CHKO Šumava.

Brožurku Programy pro veřejnost léto 2011, která vychází v nákladu 25 tisíc kusů, si mohou návštěvníci vyzvednout zdarma v informačních střediscích v NPŠ. Elektronická verze brožurky je ke stažení na webových stránkách parku.