Od páté hodiny ranní až do sedmnácté je postupně letadlo vyneslo do výšky jednoho tisíce metrů a každý z trojice skočil celkem pětapadesátkrát.

„Byli jsme všichni hrozně unaveni, ale stálo to za to,“ popsal své pocity jeden z trojice držitelů nového českého rekordu Michal Cihlář. Ten se parašutismu věnuje už patnáctým rokem. „Myšlenka vznikla už před rokem, ale pořád nám to nějak nevycházelo. Až ve čtvrtek všechno klaplo,“ dodal Cihlář.

Celá akce byla náročná nejen pro trojici parašutistů, ale i pro tým, který pro český rekord vytvářel zázemí. „Vstávalo se v pět ráno, v 5.15 hodin už kluci měli za sebou první skok,“ popisuje Petr Hlaváček z Pink aviation, s.r.o, a Pošumavského aeroklubu Klatovy.

„Všechno muselo jít hodně rychle. Sotva seskočili, vzali si druhý padák a znovu nastoupili do letadla. My jsme zatím padáky ze seskoků skládali,“ upřesnil Hlaváček.

Počasí k vytvoření rekordu bylo víc než ideální: slunečné počasí, mírný vítr. „Jen baliči padáků to odnesli spálenými zády,“ směje se Hlaváček.

Také pilot se pořádně zapotil, protože plných 12 hodin seděl v letadle a trpělivě se snášel dolů a vzlétal nahoru.

Vytvořením nového českého rekordu trojice skokanů odstartovala letní parašutistickou sezonu na klatovském letišti, která začíná o tomto víkendu.