Tři parašutisty, kteří nezvládli seskok, museli během sobotního odpoledne ošetřovat záchranáři na klatovském letišti. Jeden z nich utrpěl těžká zranění, ve vážném stavu leží v plzeňské Fakultní nemocnici.

Nejprve byli zdravotníci přivoláni k 22letému Rakušanovi, který si pravděpodobně špatně zkontroloval padák, jenž se mu při seskoku zcela neotevřel. „Vrtulník ho vezl ve vážném stavu na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. „Muž je u nás stále hospitalizován na jednotce intenzivní péče,“ doplnila mluvčí FN Plzeň Renata Jenšíková.

O několik hodin později neodhadli dva Němci svoji výšku při přistání a tvrdě dopadli na travnatou plochu. Oba po ošetření odvezly sanitky, jednoho do Klatov a druhého do Plzně.

Podle ženy, která Deník na případ upozornila, by měly vést tyto tři nešťastné případy během několika hodin k úvahám, zda nezpřísnit pravidla. Podle Petra Hlaváčka z Pošumavského aeroklubu šlo ale jen o nešťastnou náhodu. „Parašutisté udělali chybu při běžné parašutistické činnosti. Byla to nešťastná náhoda. Je to stejné jako u dopravních nehod. Někdy se nestane žádná a jindy je jich deset,“ řekl Deníku Hlaváček.

Úrazy se už zabývá i policie. „Prošetřujeme je, ale vše je teprve na začátku,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.