„Během nadcházejícího prodlouženého víkendu od pátku 8. května do neděle 10. května bude už možné vejít otevřenou branou a při té příležitosti si dát třeba u okénka dobrou šumavskou limonádu nebo čepované pivo. S uvolňováním opatření pak bude možné od 25. května konečně absolvovat i některý z komentovaných prohlídkových okruhů. Do té doby bude otevřeno o víkendech vždy od 10 do 17 hodin,“ pozval kastelán Kašperku Václav Kůs.

Od pondělí mohou turisté samostatně navštívit také venkovní části areálu hradu Rabí. „Návštěvníci si budou moci projít obě nádvoří, vyjít na vyhlídkovou terasu, prozkoumat nejstarší část hradu či vystoupat na vrchol vysoké věže a užít si výhled na Šumavu i její předhůří,“ uvedl kastelán Karel Broža. Upravena bude i návštěvní doba objektu: „Mimořádně bude hrad zpřístupněn v pondělí 11. května a dále bude otevřeno jako obvykle od úterý do neděle od 9 do 16 hodin. V případě velkého počtu návštěvníků bude vstup do hradu regulován,“dodal Broža.

NOVÁ VÝSTAVA

Od úterý můžete vyrazit také na zámek v Chudenicích na novou výstavu Vzorná hospodyňka. „Ukážeme mimořádně své depozitáře a na výstavě sbírky darované obyvateli Chudenic a sbírky sběratelů Jarmily Strakové z Andělic a Jiřího Sauka z Muzea Chodová Planá. Těšit se můžete na více než tisícovku předmětů z domácností našich prababiček. Otevřeno bude od úterý do neděle od 9 do 16 hodin,“ sdělil kastelán zámku Ludvík Pouza.