K opatrnosti vyzývá i starosta Železné Rudy Filip Smola. „Zejména v nadmořské výšce nad tisíc metrů je nebezpečí opravdu značné. Stromy jsou přetížené vrstvou napadaného sněhu. Chápu, že když mají u nás lidé zrovna zaplacenou dovolenou, chtěli by si ji užít, ale vydávat se v tuto chvíli do lesů je opravdu životu nebezpečné. Proto chci vyzvat všechny, aby neriskovali,“ uvedl Smola s tím, že situace ve vyšších nadmořských výškách v okolí Železné Rudy je už několik dní na hranici kalamity.
Obrovské přívaly sněhu zvládá město s vypětím všech sil. „Zatím stále zvládáme sníh odklízet, snažíme se udržet průjezdné komunikace, ale je to na hraně. Zejména v odlehlejších oblastech se může stát, že silnice nebude prohrnutá, nebo bude někde navátá vysoká vrstva sněhu,“ sdělil místostarosta Petr Najman.

Omezovat provoz musely i některé lyžařské areály, kdy například na Špičáku byla uzavřena většina sjezdovek a nejezdila lanovka. Nyní už jsou ale sjezdovky otevřené, vleky puštěné, jen lanovka stále nejede.

Nadále se ale nedoporučuje vyjíždět na běžkách do přírody.

Vlak najel u Hojsovy Stráže do stromu.
Pozor! Na Šumavě nadále padají stromy