„Závod jsme si vymysleli asi v roce 2002, kdy jsme ho jeli poprvé. Vždy přijede okolo třiceti nadšenců ve starém oblečení na starých lyžích. Jde o závod pro zábavu, aby se lidé sešli a pobavili se. Děláme to vždy ke konci lyžařské sezony a je to v podstatě i vzpomínka na dávné mládí. Ona ta jízda na těch starých lyžích není vůbec jednoduché. Nyní se jezdí na upravených sjezdovkách dřív se jezdilo v panenském sněhu, kdy nebyly hrany tolik třeba. Tak jsou teď občas vidět i různé krkolomné jízdy,“ uvedl pořadatel Emil Kintzl.

Kategorie byly rozděleny na jezdce s lyžemi bez hran nebo s hranami. A jak už bylo sděleno, byly k vidění různé jízdy, jedny bezchybné a rychlé a někteří měli co dělat, aby se na lyžích udrželi a dojeli. Ale všichni jízdy dokončili s úsměvem.

Emil Kintzl je legenda a o tom svědčí i fakt, že na závody do Kašperských Hor zamířili i závodníci z větších dálek. „Těším se moc, hlavně na Emila, protože jeho vitalita a věk 88 let, to je pecka. Jezdíme na podobné akce pravidelně, i když tady jsme poprvé. Jezdíme na Pancíř, do Smržovky a do Krkonoš. Přivedla mě k tomu návštěva muzea lyžování v Harrachově, tam jsme viděli jasanky, tak jsem si je sehnali a už pět let lyžujeme. Je hodně těžké se na nich naučit. I když je člověk lyžař, tak je to podstatný rozdíl a ještě bez hran, to je obrovský rozdíl,“ řekl Michal Fronk, který přijel z Domažlic s kamarádem Klausem Eckertem z Furth im Waldu.

Řidiči spadl na silnici barel s naftou, způsobil ekologickou havárii.
Řidiči spadl na silnici barel s naftou, způsobil ekologickou havárii