V sobotu prošel městem slavnostní průvod, který vedla Solovačka. Členové Sušického dětského sboru se předvedli na náměstí a pak otevřeli Naučnou zkratku Pepči Baierla. Poté byla v Galerii Sirkus Sušice otevřena výstava „50 let SDS“ a na závěr se uskutečnil Sborový ples v Sokolovně Sušice. Ústřední postavou oslav byl stále vitální Josef Baierl, který před půl stoletím sbor založil.

„Bylo mi něco přes dvacet, když jsem začal jezdit na sbormistrovské semináře. Tehdy jsem byl na škole ve Strašíně, tam jsem založil první sboreček. Druhý školní sboreček jsem měl v Petrovicích u Sušice. Nakonec jsem přišel do Sušice, kde jsem také začal se sborem na škole, ale protože jsem chtěl víc, než jen několikrát do roka zpívat písničky, tak jsme přešli pod dům pionýrů a tam už chodily děti ze všech sušických škol. A tak to začalo,“ zavzpomínal po půl století Baierl. Dodal, že zatímco tehdy měl sbor asi 25 dětí, dnes jich má přes dvě stě. Od šestiletých až po osmnáctileté, i když v chlapeckém sboru je několik ještě starších výjimek. „Velkým úspěchem pro nás byla třeba Zlatá palma v roce 1979. Víc než všech úspěchů si ale cením toho, že jsem spoustu dětí přivedl ke zpívání, to je moje největší radost,“ dodal sbormistr.

Oslavy si spolu s dalšími užil i nyní jeden z nejstarších členů sboru, 19letý Matěj Chalupka. „Ve sboru jsem od první třídy. Pořád mě to baví a bude mě moc mrzet, až budu muset skončit. Zážitky byly neskutečné, mám jich strašně moc, navštívili jsme spoustu zemí. A hlavně vznikla ve sboru řada přátelství,“ dodal Matěj.

„Chci poděkovat Sušickému dětskému sboru za to, že vychoval tři generace zpěváků, hudebníků a muzikantů. Ač město Sušice není velké rozlohou nebo počtem obyvatel, díky práci sboru je velkým hudebním městem,“ složil sboru jako jeden z mnoha poklonu ředitel Sirkusu Karel Sedlecký.