Kromě klasických vánočních písní a koled zazněly v pačejovském kulturním domě v podání současných i bývalých žáků pačejovské základní školy i písně z filmů a muzikálů. Už počtvrté byl vánoční koncert pačejovských školáků zároveň koncertem charitativním.

Nesem vám noviny aneb Děti dětem 2017 | Video: DENÍK/David Kojan

„První část názvu symbolizuje předvánoční období, název krásné české lidové koledy, a myšlenka v druhé části názvu - Děti dětem - vznikla, když jsme se před třemi lety rozhodli tyto koncerty pojmout jako koncerty charitativní. Vybíráme dobrovolné vstupné, děti připraví pořad, koncert, nacvičují to téměř půl roku, a pak to, co vydělají, dají zase dětem,“ vysvětlil hlavní organizátor koncertů, pačejovský učitel Tomáš Cihlář.

Za výtěžek prvního charitativního koncertu v roce 2014 nakoupili Pačejovští dárky, které pak na Štědrý den předali dětem na dětském oddělení Klatovské nemocnice, předloni koupili z výtěžku koncertu tablet dětem z Dětského domova Kašperské Hory. „Loni jsme nakoupili dárky a podarovali jsme děti a maminky na dětské onkologické klinice Fakultní nemocnice v Motole. Pořídili jsme sadu deseti sluchátek a třicet DVD s českými pohádkami a s dětmi jsme je do Motola odvezli,“ doplnil Cihlář. Letos se Pačejovští rozhodli podarovat děti v Klokánku v Janovicích nad Úhlavou. „Dostanou fotoaparát a také šek na tři tisíce korun od Automotoklubu Pačejov, který se k nám letos připojil,“ upřesnil Cihlář.

close Nesem vám noviny aneb Děti dětem 2017 info Zdroj: Deník / Kojan David zoom_in

Pro ředitelku janovického Klokánku Alenu Jandovou byla iniciativa pačejovských školáků příjemným překvapením. „Bylo to nečekané a jsem z toho nadšená, že nás takto někdo oslovil,“ řekla Deníku Jandová, která na pačejovský koncert dorazila i se čtyřmi dětmi z Klokánku.