Předškoláci jsou přesvědčeni, že jsou dobře připraveni do školy a těší se. Představili se také v nově rekonstruovaném klubu kulturního domu, obyvatelkám pačejovské DPS, ale i těm, kteří mají dětská vystoupení rádi. Třídy Motýlků a Broučků předvedly roztomilé i poučné kulturní pásmo se zaměřením na naší obec, které s nimi připravily paní učitelky.

Vše vyvrcholilo poslední školní den odpoledne, kdy se konalo na zahradě školky, rozloučení se školkou s kamarády, s učitelkami a vůbec s prostředím které dosud děti navštěvovaly. Přítomné děti se svými rodiči prošly osmi stanovišti. Na každém je čekala pohádková postava i zajímavé úkoly. Všechno připravily paní učitelky. Jako první byl ,,Hadí muž“, který měl v ošatce opravdového malého hada, který se kroutil a zase natahoval. Ten děti velice zajímal. Nejprve se ho trochu bály, ale nakonec i ty nejbojácnější si ho alespoň prstíkem pohladily. Odvážné děti si ho vzaly do ruky.

Další atraktivní stanoviště bylo ,,U kovboje“. Zde byl kůň a poník. Mohly si vyzkoušet posezení v sedle koně. S poníkem si mohly pohrát, měly dovoleno ho česat a hřebelcovat. A takto absolvovaly všechna, neméně zajímavá stanoviště. Nakonec všechny děti zahájily výpravu za pokladem. Konečně byla truhlička nalezena, ale byla uzamčená. a tak se musel najít ještě klíč. Když paní ředitelka truhlu otevřela, byla plná sladkostí. Nakonec to nejlepší, co tu ještě nebylo. Děti mohly ve školce přenocovat. Rozjařené a zároveň unavené, plné zážitků, usnuly. Program na rozloučenou byl velice pěkně připraven. Líbil se nejen dětem, ale i rodičům.

Božena Behenská, Pačejov