Program zahájily dětičky z mateřské školy Smetanova v Sušici, které zatančily na známé písničky a sklidily za to velký potlesk.

O další program se již postarali studenti. „Jde již o 24. ročník, měli jsme dvouletou pauzu kvůli covidu jako mnoho organizátorů. Pořádáme tento den se studenty kvarty. Akce se koná vždy na Filipojakubskou noc, kdy máme připravené předtančení, letos v duchu Morany a Vesny. Tyto dvě tančení skupiny se sešly na trávě a ve finále zvítězila Vesna, protože jí přišly na pomoc víly a tím jsme definitivně oslavily příchod jara,“ uvedla učitelka gymnázia Bohumila Skrbková.

Netradiční májku staví každoročně nadšenci z Chotiné.
V Chotiné natahovali obří prak. Netradiční májka nahradila špekáček na vidlici

S dalším programem, který byl pro návštěvníky nachystán, seznámil kolega Daniel Nakládal. „Po celou dobu nám hraje kapela Orchidea jako každý rok. Mezi dětmi chodí kejklíř Půpa s balónky a nejrůznějšími hrami. Ten s nimi bude mít i své vystoupení a také jedno ohňové. Na ostrově je rovněž Petr Procházka, který vozí děti na kočáru taženým koňmi, i ten nám pak vystoupí. Na závěr vše zakončí ohňová show.“

Nechyběly ani soutěže, které přichystali studenti, stejně tak různorodé čarodějné pochutiny a lektvary. Jelikož vyšlo slunečné počasí, byla velká návštěvnost, přišly spousty lidí. „Je to zřejmě zázrak tohoto dne, asi to měli pohané domluvené, protože myslím, že jen jednou za celé roky pořádání bylo ošklivě. Těší nás, že je krásně, protože i díky tomu je taková návštěvnost,“ zhodnotil Nakládal.