Dodatečné investice do krajských komunikací z peněz ušetřených na předchozích letošních akcích v celkové výši 57,5 milionu korun schválila rada kraje začátkem října, na okres Klatovy z toho připadlo třináct milionů korun.

Oprava silnice z Předslavi na Ostřetice začala podle předslavského starosty Miloslava Kreuzera už tento týden v pondělí. „Už mají položeny nové povrchy, ještě budou dodělávat krajnice a sjezdy. Silnice na Ostřetice byla dlouhodobě ve špatném stavu a už od loňského roku jsme měli od správy a údržby silnic slíbeno, že pokud na to budou peníze, silnici opraví. Takže jsem rádi, že jsem se dočkali,“ uvedl Kreuzer s tím, že v katastru obce v tak špatném stavu jiná silnice nebyla. „Nějaká silnice k opravě by se samozřejmě pokaždé našla, ale v současné době nějaký konkrétní úsek, který by opravu potřeboval takto nutně, vytipovaný nemáme,“ dodal Kreuzer.

Opravu už potřebovala podle starosty Horažďovic Michaela Formana i silnice do Boubína. „Opravu samozřejmě vítáme. Jde v podstatě o propojku na Jihočeský kraj, minulý rok už byl opraven úsek z Boubín přes Veřechov na hranici kraje, kde je nový asfaltový koberec, úsek z Horažďovic do Boubína je vlastně dokončení té loňské opravy,“ řekl Deníku Forman. Další úseky silnic druhé a třetí třídy potřebující opravy, by na Horažďovicku určitě našly. „Konkrétně u nás je to úsek Horažďovice – Babín – Svéradice a byly by i další. Zrovna nyní shromažďujeme pro správu a údržbu silnic podklady ohledně stavu silnic i od starostů dalších obcí z obvodu Horažďovic coby obce s rozšířenou působností. Další úseky potřebující opravu odhalí opět zima. Bylo by potřeba, aby kraj na opravy silnici dostával od státu více peněz, hlavně na položení nových koberců, což je vždy lepší než pouze postřik. Ale i za to jsme rádi, musím říci, že se správou a údržbou silnic se nám spolupracuje dobře,“ vyzdvihl Forman.

V úseku Horažďovice – Boubín jde o opravu 2,15 kilometru silnice za 6 515 000 korun, v úseku Předslav – Ostřetice o opravu 1,65 kilometru za 6 380 000 korun. „V obou případech jde o opravu asfaltových vrstev a provedení nových krajnic,“ upřesnil technický ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Martin Vít s tím, že termín dokončení obou akcí je podle smlouvy prosinec letošního roku.