Řada komplikací proto čeká zejména řidiče, cestující hromadnou dopravou i obchodníky z místních krámků. „S komplikacemi samozřejmě musíme počítat. Dotknou se našich zákazníků a také zásobování,“ podotkl Karel Bayer ml. z vyhlášeného plzeňského pekařství. Obchod ale kvůli tomu žádné omezení nechystá. „Uvidíme, jak se nám bude v rozkopané ulici dařit,“ dodává Bayer.

Náročná rekonstrukce bude rozdělena podle technického náměstka primátora Petra Runda (ODS) do několika etap. Rekonstrukce se bude týkat úseku od Sladkovského ulice po náměstí Milady Horákové. Kromě celoplošné opravy vozovky je připravená také oprava tramvajové trati a výměna vodovodního řadu.

Po dobu stavebních prací budou smět po Slovanské třídě jezdit všechna vozidla kromě nákladních, a to v provizorních zúžených jízdních pruzích v obou směrech. Pro chodce mají být na všech křižovatkách zajištěna místa pro přecházení. Pracovat se bude vždy pouze na jedné polovině komunikace, aby byl v opravovaném úseku možný alespoň omezený provoz.

Jinak budou jezdit na Slovany i tramvaje. Linka č. 1 skončí ve směru od Bolevce v zastávce Mikulášské náměstí, tam na ni naváže náhradní autobusový spoj označený jako 1A. Pojede z Papírenské ulice Zahradní ulicí na náměstí Milady Horákové a zpět po Slovanské třídě. Přestup směrem do centra bude v Radyňské ulici. Umístění zastávek se však budou měnit podle fáze rekonstrukce.

Do konce června navíc bude v Zahradní ulici probíhat i výměna vodovodu, takže autobusy náhradní dopravy budou vyjíždět Liliovou ulicí na Slovanskou a dále pokračovat na Slovany.