Hned dvakrát museli kvůli výtečníkům pod vlivem alkoholu vyjíždět policisté z Nýrska. Zasahovali nejprve v objektu ubytovny v Janovicích nad Úhlavou, kde se poprali dva muži. „Policisté se dostavili na místo a muž ve věku 45 let z Nýrska se podrobil dechové zkoušce. Alkoholtester naměřil 2,33 promile alkoholu, byl proto převezen do protialkoholní záchytné stanice v Plzni. Policie případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.


Nýrští policisté museli později zasahovat i v tamní restauraci, kde řádil podnapilý místní 28letý muž. „Poškodil dřevěnou židli, okenní žaluzie a rozbil deset skleněných půllitrů. Škoda činí 3 500 Kč," informovala Ladmanová a dodala, že agresivní host byl policisty zadržen. Podrobil se dechové zkoušce, při níž mu bylo naměřeno 2,67 promile alkoholu, a tak putoval také do protialkoholní záchytné stanice do Plzně. Je podezřelý ze spáchání přestupku.


Klatovské městské strážníky zaměstnal 46letý Ukrajinec, který byl zadržen v jednom z klatovských supermarketů, kde opilý obtěžoval zákazníky a navíc odcizil lahev rumu. Tu vydal a byla vrácena do prodeje, což mu bylo zřejmě natolik líto, že se okamžitě přesunul do dalšího supermarketu, kde se také pokusil ukrást lahev rumu. I tentokrát byl ale chycen. Přivolaní strážníci mu dali dýchnout a ukázalo se, že má v sobě přes dvě promile alkoholu. Odvezli ho proto domů, kde ho předali dceři.
„Hned v pondělí se dostavil na služebnu, omluvil se a slíbil, že pokutu ve výši tisíc korun zaplatí co nejdříve. Nemáme důvod mu nevěřit, udělal to tak už vícekrát. Střízlivý se chová slušně, ale opilý vyvádí. Pokuty ale platí," okomentoval to velitel klatovských městských strážníků František Kacerovský.