Když se totiž opilá rozhodla vyřádit na policejním autě, po kterém mimo jiné skákala, nechala se u toho natočit a ještě video sama zveřejnila na sociálních sítích. Víc to policii usnadnit nemohla. Za poškození cizí věci a výtržnictví jí hrozily až dva roky vězení, ale u Okresního soudu v Klatovech si posypala hlavu popelem a nakonec odcházela spokojena.

Zloděj vykradl pokladnu.
Muž se vloupal do obchodu v Klatovech, pak se přišel na policii sám přiznat

Mladá servírka předvedla svůj kousek letos 20. ledna po jedné hodině v noci v klatovské ulici Čs. legií. „Před nejméně třemi osobami poškodila přední kapotu zaparkovaného vozidla Škoda Kodiaq, označeného zvláštním barevným provedením a nápisem POLICIE, a to tím způsobem, že na kapotu vystoupala a svým pohybem ji promáčkla a poškrábala, následně opakovaně na vozidlo plivla a kopla do předního kola,“ konstatoval státní zástupce Michal Rendl a dodal, že při tomto protiprávním jednání se nechala Brůhová natáčet a záznam pak zveřejnila na svém profilu na Instagramu. Policii způsobila škodu 22 300 korun.

Brůhová, která se narodila v Klatovech, kam občas jezdí za rodiči z Prahy, kde nyní žije, u soudu nezapírala. „Cítím se být vina vším, co je v obžalobě,“ pronesla a pak už se ujal slova její obhájce Robert Kaše. Řekl, že vzhledem k tomu, že prohlásila vinu a nesporuje právní kvalifikaci, i k tomu, že její jednání není nutné až tak kriminalizovat, se nabízí postoupit věc pro přestupek, případně podmíněně zastavit trestní stíhání jeho mandantky. Podmíněné zastavení trestního stíhání připustil i státní zástupce Rendl. Pokud by se soud pro toto řešení nerozhodl, navrhl peněžitý trest ve výši 18 tisíc korun.

Sprejeři řádili v Klatovech.
Muži netradičně vyznávali lásku, sprejem ničili i fasády, o trestu rozhodne soud

Při čekání na verdikt soudu Brůhová, která již zcela uhradila policii škodu, Deníku řekla, že činu lituje a že ho spáchala v opilosti. Ze soudní síně mohla odcházet spokojena. Soudce Jan Kasal v souladu s návrhy obou stran podmíněně zastavil její trestní stíhání, a to na zkušební dobu šest měsíců. V odůvodnění uvedl, že je na jednu stranu nepochybné, že obviněná spáchala trestné činy poškození cizí věci a výtržnictví. Na straně druhé ale splnila veškeré podmínky pro odklon trestního řízení. „To je plné doznání, projevení lítosti, zcela uhradila škodu,“ konstatoval Kasal s tím, že ač jde o mladou ženu, šlo o klukovinu, exces z jinak řádného života. „Dosud nebyla postižena pro přestupek, nebyla trestně stíhána, nejsou u ní žádné negativní poznatky, její věk je blízký věku mladistvých,“ vyjmenoval další polehčující okolnosti Kasal. Dodal, že krátká, půlroční zkušební lhůta je zcela dostatečná, neboť celá věc je dle něj pro obžalovanou dostatečným ponaučením. Obě strany se vzdaly práva stížnosti.