V pátek na nádvoří vystoupil Ondřej Ruml se svou one man show Nahubu. Šlo o zábavné hudební vystoupení s prvky stand-up comedy. Zpěvák si veškerou hudbu vytvářel sám pouze svým hlasem za pomocí looperu. V rámci show zazněly nejenom světoznámé hity, ale také autorské písně.

Již tento pátek od 18 hodin zavítá do Klatov skupina Vesna. „Jde o dívčí kapelu zpěvačky a textařky Patricie Fuxové, kterou si vybrala jako předskokana i skandinávská zpěvačka Aurora. V listopadu 2018 Vesna vydala debutovou desku Pátá bohyně, za kterou získala nominaci Ceny Anděl na Objev roku. Na albu vyšel i duet Patricie a Vojtěcha Dyka,“ uvedla za pořadatelské městské kulturní středisko Barbora Bergmannová.

Kapela Chinaski
Do Sušice zamíří Chinaski a Like It. Bez testu neprojdete

O týden později, 30. července, vystoupí zpěvák Marcell. Je také producentem, skladatelem. Věnuje se hudební produkci a skládání písní pro ostatní interprety, například Lucii Bílou, Lenny, Mirai, Adama Mišíka a další. Působil jako zpěvák kapely No Distance Paradise, se kterou vydal dvě alba, hudebními kritiky vřele přijatá. Za zmínku stojí i spolupráce s rapperem Lipem v písni Svoboda.

Dále se mohou návštěvníci těšit na Brass Avenue Band (6. 8.), Tara Fuki (13. 8.), Lenku Dusilovou (20. 8.) a vše zakončí Fesťák, kde vystoupí Jazzevec, MRKLM a Houpací koně (27. 8.).

Zpestřením bude 14. srpna Květinový den, na kterém se můžete těšit na koncerty i tvoření z květin.

V případě velmi nepříznivého počasí se koncerty přesouvají do refektáře.