14:00 - Volební místnosti se uzavřely a začínají se sčítat hlasy. Průběžné výsledky můžete sledovat ZDE

13:40 - Do konce voleb zbývá už jen několik minut. Přicházejí tak i poslední voliči. Někteří to stihli tak tak i kvůli zaměstnání. "Musela jsem si odběhnout z práce, protože jinak bych to nestihla. Nechtěla jsem ochudit své favority o mé hlasy, tak jsem si to s vedoucí domluvila. Já doufám, že se vedení města trochu změní, i když starosta by mohl zůstat. Ten si myslím, že tady toho udělal hodně," řekla Klatovanka Kateřina Nováková.

13:20 - Vysokou účast mají také v Hlavňovicích. Okolo dvanácté hodiny tam mělo odvoleno 60% voličů a celkově tam členové komise ohadují, že by mohla být až 75%. "Při komunálních volbách chodí hodně lidí. Při ostatních máme republikový průměr," sdělila členka komise.

12:27 - Více než polovina voličů měla před dvanáctou hodinou odvoleno v Petrovicích u Sušice. "Přišlo už 229 lvoličů z celkových 398, takže máme zatím účast 58%. Očekáváme, že ještě určitě naroste, protože v komunálních volbách máme u nás účast vždy vysokou," uvedla členka komise Ludmila Malinková. Pět obyvatel využilo i toho, že přijely dvě členky komise s urnou až k nim domů.

11:42 - V Sušici do volební místnosti na radnici přišlo do sobotních 11:30 hodin 379 voličů z celkových 1150. Další voliče komise ještě očekává, lidé chodí průběžně.

11:15 - Celkem 617 voličů mají v Hrádku. do sobotních 11 hodin z nich odvolilo 247. Podle komise je volební účast dobrá, i když účast v komunálních volbách očekávali hrádečtí přece jen o něco větší.

10:36 - Celkem 105 voličů mají v Myslovicích. Do sobotních 9:30 hodiin odvolilo cca 49 procent, účast očekávají Myslovičtí zhruba šedesátiprocentní.

10:05 - Čtyřicet procent oprávněných voličů vhodilo do sobotních 10 hodin svůj hlas do volební urny v Plánici, kde by svůj hlas mělo odevzdat osm set lidí.

9:49 - Do sobotních 9 hodin mělo v Bolešinech odvoleno 158 voličů z celkových 378. Bolešiny se tak mohou zatím pyšnit jedenačtyřicetiprocentní účastí. Celkovou účast v Bolešinech odhadují na seedmdesát pět procent.

9:00 - Ve Velharticích odhadují, že by mohlo přijít okolo 45% voličů z celkových 364. "Hodně lidí přišlo v pátek, dnes už jich tolik neočekáváme. Tady u nás máme hodně lidí přihlášených na radnici a někteří, kteří zde mají trvalý pobyt, tady ani nežijí, proto u nás nebude účast tak velká, protože tihle lidé volit nepřijdou," sdělila za volební komisi Jana Hosnedlová.

Velhartická volební komise má také jednu raritku - čtyři členky se jmenují Jana a muž je Jan, pouze jedna členka je Hana. V legraci uvedli, že ji budou muset do příště vyměnit.

8:30 - Ve volební místnoti v domově důchodců v Klatovech mělo za první den odvoleno 26,9% voličů. "Očekávám, že by mohla být volební účast do 50%," uvedla předsedkyně volební komise Irena Brůhová.

Pravidelnou voličkou je Daniela Poidiarová z Klatov. "Nechybím u žádných voleb. Beru to jako svoji povinost. Myslím si, že po těchto volbách se složení vedení města hodně změní, což je podle mě také potřeba. Někteří jsou tam už dlouho," řekl volička.

8:00 - Volební místnosti se opět otevřely. Dnes do 14 hodin mají lidé ještě možnost dát své hlasy vybraným kandidátům.