Pracovnice odboru životního prostředí Městského úřadu Klatovy se vracela v úterý z oběda a viděla v Pražské ulici čtyři igelitové pytle s odpadem, proto přivolala městskou policii, aby jí pomohla s šetřením.

„Strážníci zaparkovali ve Zlatnické ulici, kde se již v tu dobu pohyboval zaměstnanec technických služeb, který tam uklízel nepořádek, který se tam objevil pravděpodobně v noci. Zřejmě šlo o zvratky. Ukázalo se, že tam nebyly pouze zvratky, ale také velká olejová skvrna pocházející s největší pravděpodobností z rostlinných nebo živočišných tuků, které se používají v potravinářském průmyslu. Kolegyně tedy přivolala spolupracovnici zaměřující se na vodu a také hasiče, kteří tuto skvrnu zlikvidovali," řekl Deníku vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Klatovy Libor Nebeský a dodal, že k poškození životního prostředí nedošlo, zvratky byly odklizeny technickými službami a pytle odvezeny Odpadovým hospodářstvím Klatovy.

O úklid olejové skvrny se postarali klatovští hasiči. „Hasiči zasypali olejovitou hmotu sorbentem. Olejová skvrna byla rozjezděna v délce cca 15 metrů na silnici i přilehlém chodníku," informovala krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.