Expolicista dostal podmínku
S podmínkou a několikaletým zákazem práce u policie vyvázl Lubomír Šimko z Janovic nad Úhlavou, který se zpovídal z vydírání a zneužití pravomocí veřejného činitele. (1.6.)

Za sex se žákyní osmé třídy dostal podmínku
Za opakovaný sex se 14letou dívkou František Žiga z Klatovska do vězení nepůjde. Soud ho potrestal jen podmínkou. (2.6.)

Za pečivo opět zaplatíme více
Některé pekárny na Klatovsku zdražovaly i o několik korun, a tím to ještě nekončí. Další zdražení chystají v lednu, kdy bude navýšeno DPH. (3.6.)

Špičácký areál chce širší sjezdovku
Nové parkoviště pro 200 až 300 vozidel a rozšíření sjezdovek připravuje největší šumavský rekreační areál na Špičáku. (4.6.)

Oslavy s párničkou lákaly
Jízda historickým vlakem a více než 150 let stará drezína – to bylo hlavní lákadlo oslav 20. výročí znovuobnovení železničního provozu na trati Železná Ruda – Bayerisch Eisenstein. (6.6.)

Ve sprintech neměla Denisa Rosolová konkurenci
Opět po roce ožil šušický stadion velkou atletickou událostí. Například vítězem běhu na 100 metrů se stal reprezentant z Olympu Praha Jiří Vojtík. Běhy na 100 i 300 metrů ovládla suverénně Denisla Rosolová z USK Praha. (6.6.)

Žena, která zbila učitele, se vyhýbá léčbě
Evě Heřmanové z Nalžovských Hor hrozí za neuposlechnutí soudu až tři roky vězení. Heřmanová napadla a zranila několik učitelů dvou škol na Horažďovicku. (7.6.)

Zákon zničí Šumavu, tvrdí odpůrci
Jako rudý hadr na býka působí na ochránce přírody nový zákon o Národním parku Šumava z dílny radních Plzeňského kraje. Podle ekologů se park promění na továrnu na dřevo. (9.6.)

Voruda vybojoval zlato
Horažďovický nohejbalista si připsal na své konto nový úspěch. Ve španělské Vitorii se stal juniorským mistrem Evropy v singlu, nejmladší nohejbalové disciplíně. (11.6.)

Na Klatovsku musel pro motorkáře vrtulník
Výlet do Čech se stal osudným pro motorkáře z Německa, který havaroval u Čachrova. Na místo musel letět i vrtulník. (13.6.)

Klaus: Stav Šumavy je tragický
Za tragický označil současný stav Šumavy prezident Václav Klaus. Národní park Šumava si prohlédl v rámci třídenní cesty po Plzeňském kraji. (15.6.)

Do Horažďovic přijel prezident
Po Edvardu Benešovi a Antonínu Novotném přijel do města pod starobylou Práchní prezident Václav Klaus. Besedoval s občany a navštívil i léčebnu dlouhodobě nemocných. (16.6.)

Státní maturity školy kritizují
S výsledky studentů jsou většinou ředitelé spokojeni, s podobou státní maturity už méně. (18.6.)

Nejlepší sušickou kachnu pečou v restauraci Sokolovna
Pětičlenná porota vybírala na náměstí v Sušici, která pečená kachna přihlášená do soutěže v rámci Farmářských trhů je nejlepší. Vyhrála ta z restaurace Sokolovna. (20.6.)

Místo hlídání objekt vykradl
Karla Tótha, který podle obžaloby odcizil historický nábytek a další cennosti jež měl hlídat, poslal klatovský soud za mříže. (23.6)

Proti zrušení školy bojovali občané peticí
Město Sušice má v plánu sloučit některé školy. Zatím je několik možných variant. Lidé sepisují dokonce proti slučování škol petice. Nic není zatím rozhodnuto. (24.6.)

V Horažďovicích vařili kaši
Vůně kaše se linula horažďovickým náměstím. K tomu vyhrávala hudba a lidé se bavili u divadla. Konaly se zde tradiční Slavnosti kaše. Letos poprvé chyběla ale kašová bitva, která je podle radnice nedůstojná. (27.6.)

Opravy škol přijdou na miliony
Klatovská základní škola v Čapkově ulici dostane během léta nové hřiště, horažďovická křesťanská mateřská škola dostane nový kabát a základní škola v Blatenské ulici v Horažďovicích pak nové sociální zařízení. (28.6.)

Klatovské karafiáty už kvetou
O dva týdny dříve vykvetly klatovské karafiáty. Může za to horký červen. Tradiční pouťová výstava karafiátů je tak ohrožena. (30.6.)