První miminko bylo z Mlázov
Prvním miminkem, které v roce 2011 spatřilo světlo světa v Plzeňském kraji, je Terezka Rathová z Mlázov. Narodila se 1. ledna v 5.09 hodin v klatovské porodnici Lucii Vilímové a Pavlu Rathovi. Vážila 2750 g a měřila 48 cm. (3. 1.)

Silničářům chybí sůl
Už více než polovinu zásob posypové soli spotřebovali silničáři na Klatovsku. Museli kvůli tomu omezit solení. Solilo se jen na hlavních tazích a nebezpečných místech. Doplnit zásoby ale není kde. Doly nestíhají těžit. (6.1.)

Milovníci piva zaplatili více
V restauracích na Klatovsku už někteří štamgasti pocítili, že je půllitr jejich oblíbeného piva přijde v průměru o jednu korunu dráž než loni. Ceny piva totiž zvedl Plzeňský Prazdroj. (7.1.)

Chodníky a silnice se proměnily v kluziště
Zledovatělé chodníky a silnice trápily chodce a řidiče od čtvrtka 6. 1. večer, kdy začalo pršet a srážky na promrzlých cestách namrzaly. Zvýšený počet úrazů v souvislosti s náledím zaznamenaly nemocnice na Klatovsku, kde lékaři na chirurgických ambulancích měli plné ruce práce. (8.1.)

Lidé u řek o víkendu nespali
Chvíle strachu a nejistoty zažívalo o víkendu hodně lidí, kteří bydlí u řek protékajících regionem. Po rychlém tání sněhu se totiž zvedly jejich hladiny, voda ale žádné výraznější škody nenapáchala, i když byl místy vyhlášen i třetí stupeň povodňové aktivity. (10. 1.)

Starosta Janovic chytil zloděje
Doslova na zlatém podnosu naservíroval starosta Janovic nad Úhlavou Michal Linhart policii zloděje, který ukradl dva litinové radiátory patřící městu. Starosta muže dopadl ve chvíli, kdy prchal s lupem, a navíc ho při krádeži vyfotografoval. (11. 1.)

Vykradených chat přibývá
Zima je ideálním obdobím pro zloděje, kteří se zaměřují na vykrádání rekreačních objektů, které jsou v tomto období často týdny opuštěné. Potvrzují to i zkušenosti policie, která jen za poslední dny šetří několik nových případů právě na Klatovsku. (12. 1.)

Zavlekovské škole už nehrozí zavření
Úvěr 4 miliony korun si musela vzít obec Zavlekov od banky, aby zachránila svoji základní školu. Nedosáhla totiž na žádnou dotaci i přes to, že škola byla v havarijním stavu a hrozilo dokonce její uzavření. (14.1.)

V Sušici otevřeli sběrný dvůr
Nový sběrný dvůr za téměř 10 milionů korun, který by měl sloužit obyvatelům města i lidem z obcí v celém regionu, byl otevřen v Sušici. Je zcela moderní a obsluha má k dispozici dokonce i sprchu. (15.1.)

Bez paní Křižíkové by to nebylo ono
Posedmé vyrazili obyvatelé Plánicka na již tradiční zimní pochod Křižíkovou stezkou. Trasa vedla přes Vracov, Habartice, Kydliny až do Klatov. Vede po cestě, kudy každý den chodila maminka vynálezce Křižíka do Klatov pro rohlíky. (17.1.)

Na silnicích zemřelo sedm lidí
Zatímco v roce 2009 se na silnicích na Klatovsku umíralo především při čelním střetu, v roce 2010 životy motoristů vyhasly nejčastěji po nárazu do stromu. Celkem od ledna do prosince 2010 zahynulo při nehodách na Klatovsku 7 lidí. (18.1.)

Jedenáctiletá dívka svedla muže k sexu
S podmínkou odešel od klatovského soudu Jaroslav R. z Klatovska, který měl sex s teprve jedenáctiletou školačkou, kterou mu její matka svěřila na hlídání. Od pobytu za mřížemi obžalovaného zachránilo to, že předčasně vyspělá dívka měla o sex sama zájem a muže k němu vyprovokovala. (21.1.)

Za svatební obřady připlatíme
Za svatební obřady na hradech a zámcích zaplatí snoubenci od 1500 do 10 000 korun. Na vodním hradě Švihov za obřad v tanečním sále dají 8000 a v hradní kapli dokonce 10 000 korun. Ve Velharticích pro srovnání stojí obřad 4000 korun. Zde zdražily o 500 korun. (27.1.)

Hrozba bombou vyklidila školu
Více než dvě desítky policistů obsadily ZŠ a MŠ v Hálkově ulici v Klatovech. Důvodem, byl anonymní telefonát, který vyhrožoval, že v budově je bomba. Škola musela být vyklizena. Nic se ale nestalo. Policie ještě tentýž den dopadla volajícího patnáctiletého chlapce. (29.1.)