Offpark nabídne klientům celou řadu aktivit. Kromě lanového parku s 35 překážkami čeká na návštěvníky i několik novinek.

„Připravili jsme nové trasy terénních koloběžek. Ti nejmenší otestují svoji odvahu a dovednost v rozšířeném dětském lanovém parku. Horkou novinkou je také jednodenní minikurz paraglidingu, který bude určený pro všechny, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, odpoutat se od země i všedních starostí. Pro skupiny je připravena zcela nová aktivita, a tou je paintball. Jde o bojovku, která se provozuje venku v unikátním Paintball areálu přímo v Sušici. V letošní sezoně nabídneme 17 aktivit,“ informoval šéfinstruktor Offparku v Sušici Zbyněk Pokorný. Pro příznivce vodního dobrodružství jsou připraveny rafty a kajaky. Důležitá je samozřejmě bezpečnost.

„Každý návštěvník Offparku absolvuje před jednotlivými aktivitami patřičné proškolení od jednotlivých instruktorů. Délka školení se odvíjí od náročnosti aktivit,“ doplnil Pokorný.

Dalším místem, kde si návštěvníci užijí dostatek adrenalinu, je bikepark na Špičáku. „Sezonu zahájíme otvírací party, na které večer zahraje živá kapela. V letošním roce bude otevřena jedna zcela nová freeridová trať. Nebude příliš náročná, ba naopak to bude velice příjemné svezení. Dále v bikeparku najdou návštěvníci dvě freeridové tratě a jednu sjezdovou. Snažíme se vše průběžně vylepšovat,“ sdělil majitel areálu Špičák Vladimír Kasík.

Bikepark připravuje na sezonu také zajímavé akce. „V průběhu sezony se uskuteční několik akcí, jako například 2. až 3. června King of Špičák, což je víkend skládající se ze dvou závodů, jejichž vítěz se stane králem Špičáku pro rok 2011. Dále pak 30. až 31. července závod Evropského poháru ve sjezdu horských kol, který se vrací na Špičák už podruhé. Závod je také kvalifikačním závodem české reprezentace pro mistrovství světa,“ dodal Kasík.

Lidé si adrenalinová centra chválí. „Byl jsem v Sušici v Offparku a bylo to tam super. Vyzkoušel jsem jízdu na raftu, kajaku a lezeckou stěnu. Skutečně jsem si to užil, určitě tam vyrazím i letos,“ řekl Michal Trš z Klatov.