„Fichtl Cup jsme poprvé pořádali vloni na jaře, teď je to druhý ročník. Dnes je na vesnici málo příležitostí se sejít, proto tuto akci děláme. Jde hlavně o zábavu, tady vyhraje každý, kdo dojede do cíle,“ smál se před startem ředitel závodu Libor Maule z AMK Hoštičky.

Fichtl Cup se jel ve třech kategoriích: Speciál - upravené motocykly JAWA 50 Pionýr, Klasik - sériové neupravené motocykly JAWA 50 Pionýr, a Veterán bez rozdílu úprav nad 40 let věku jezdce.

Většina startujících brala závod jako příležitost se sejít a hlavně se pořádně pobavit. „Pionýra jsem dnes vyndal ze stodoly, přivařil jsem stupačku a vyrazil sem. Jsem tu hlavně pro srandu, tady to o ničem jiném není,“ řekl Deníku Martin Kuběna z Klatov. To někteří závodníci brali Fichtl Cup přece jen prestižněji, mezi ně patřil i jasný vítěz kategorie Klasik Luboš Duchek mladší. „Jezdím už od čtyř let. Jezdím jak Fichtl Cup, tak normální motokros, takže jsem to měl přece jen asi lehčí než jiní závodníci. Trať byla docela náročná. Je tam led, takže to hodně klouže,“ řekl Deníku sedmnáctiletý jezdec, který poměrně početnému davu přihlížejících předvedl se svou Jawou 50 i efektní skoky.

„Nikdo se naštěstí nezranil a účastníci byli spokojeni jak s tratí, tak s organizací závodu. Všichni se už těšíme na další ročník závodu,“ uzavřel Maule.

Výsledky: Kategorie klasik: 1. Luboš Duchek ml., 2. Václav Kovanda, 3. Jiří Stojanovič. Kategorie speciál: 1. Jan Vašta, 2. Luboš Duchek st., 3. Martin Žalud. Kategorie veterán: 1. Jiří Stojanovič, 2. Tomáš Šteberger, 3. Jiří Kožukar.