Důvodem je potřeba opět maximálně navýšit kapacity očkovacího místa a zajistit při tom veřejnosti komfort a bezpečnost v podobě velkého prostoru pro dodržování dostatečných odstupů. Do přestěhování se očkuje stále v budově Polikliniky B pod areálem nemocnice.

„V posledních dnech a týdnech opět roste zájem o očkování ať už třetími posilujícími dávkami, nebo mezi lidmi, kteří zatím očkováni nejsou. Navíc se u rizikových skupin zkracuje interval mezi podáváním druhé a posilující dávky na pět měsíců, což vytváří další velký tlak na očkovací místa. Chceme na to být připraveni, a proto jsme požádali město o opětovné zapůjčení prostoru v domě kultury. A bohužel vše nasvědčuje tomu, že ani letošní zimní sezona nebude úplně plesová, a město nám tedy mohlo vyjít vstříc,“ řekl mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

Dopisy a razítka Ježíškovy pošty.
Ježíškova pošta v Železné Rudě opět čeká na dopisy od dětí

K očkování je třeba se zaregistrovat a vybrat si termín dle nabídky očkovacího místa. Registrace je na webu registrace.mzcr.cz. Po obdržení PIN2 si zájemce zarezervuje termín na webu rezervace.mzcr.cz. Očkování bez registrace bude i nadále výhradně v pátek dopoledne od 8 do 13 hodin. „Příchozí ale musí počítat s tím, že bez rezervace na konkrétní termín budou na očkovacím místě čekat ve frontě. Proto všem stále doporučujeme se registrovat a rezervovat,“ doplnil mluvčí.