Součástí stavby je kompletní obnova povrchu vozovky, chodníků a zpevněných ploch. Dokončeny budou nové vodovodní řady, dešťová kanalizace, přeložka plynovodu a instalováno i nové veřejné osvětlení. Podél vozovky vzniknou parkovací místa a odstavný pruh pro provádění kontrolní činnosti složek Integrovaného záchranného systému.

„Dokončovací práce poté proběhnou na prodloužené stezce pro chodce a cyklisty. Ke konci výstavby následně dojde k opravám silnice na objízdné trase a bude zrušena tzv. Lavičková cesta, která byla před zahájením stavby vybudována jako provizorní komunikace. Součástí opravy jsou i následné sadové úpravy,“ uvedl za Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek.

Plzeň, Borský park
Města jsou téměř vylidněná, lidé se procházejí raději v parcích

Dopravní omezení, která řidiče kvůli stavebním úpravám čekají, budou tentokrát výraznější než vloni. „Objížďka pro vozidla do 7,5 tuny bude vedena přes Horažďovice předměstí, dále po ulici Blatenská, Šumavská, objížďka končí křižovatkou ulice Palackého a Plzeňská. Provoz ve směru Klatovy – Strakonice bude omezen vždy do jednoho jízdního pruhu, který se bude střídat v závislosti na postupu prací na komunikaci. Vozidla nad 7,5 t budou muset obousměrně využívat objízdné trasy přes Blatnou, Nepomuk. V určitý čas bude na Strakonické i úplná uzavírka,“ sdělil starosta Horažďovic Michael Forman.

Náklady na Strakonickou ulici jsou cca 102 miliony korun bez DPH. Hotovo by mělo být do listopadu, pokud půjde vše dle plánu.

Kromě Strakonické ulice už technika najela také do Peškovy ulice, která byla nejhorší ulicí ve městě. O opravách se tam mluvilo už zhruba dvacet let. „Vzniknou tam nová parkovací místa, veřejné osvětlení, chodníky, komunikace, dostane tak nový vzhled,“ dodal starosta.