„Měla jsem strach, že barák bouchne a nestihneme utéct. Nevěděli jsme, co se dole děje,“  uvedla maminka Kristýna Trmotová.

Hrdina kocour Monty, který zachránil rodinu.Hrdina kocour Monty, který zachránil rodinu.Zdroj: Foto: se svolením rodiny

Vše se odehrálo 12. března krátce před půlnocí, kdy celá rodina spala v jedné ložnici. Manželé Kristýna a Dominik, děti Dominiček 4 roky a Ellie 1 rok. Kocour Monty, který spal ve vedlejším pokoji, kde byly otevřené dveře, naštěstí svým hlasitým mňoukáním a škrábáním na dveře ložnice, celou rodinu probudil. „Z neznámých důvodů se vznítil nový plně automatický kávovar Philips. Během pár minut začala hořet valná většina kuchyně. Bohužel v kuchyňské lince přímo nad kávovarem shořela i drtivá část rodinných úspor. Oheň, a především kouř, poškodil veškeré části domu, včetně vybavení, osobních věcí, dětských hraček i oblečení,“ popsala rodina.

Andrea Staňková vyrobila pro hrad Kašperk dortovou kopii západní věže a předala ji kastelánu Václavu Kůsovi.
Učila se i u Josefa Maršálka, teď vyrábí krásné dorty. Sladké i slané

Dům byl postaven před necelými třemi lety a nyní o něj málem přišli. Nyní se tak budou snažit svůj domov opravit, k tomu jim pomůže sbírka, kterou založil jejich kamarád na Donio.cz pod názvem Pomoc rodině, které požár sebral vše, odkaz: https://www.donio.cz/pomoc-rodine-ktere-pozar-sebral-vse.

Peníze, které se podaří vybrat, budou předány rodině na podporu vybudování nového bydlení a navrácení se k normálnímu životu. Rodina přišla o veškerý svůj majetek důsledkem požáru a následkem jeho hašení. Věci, které neshořely jsou nepoužitelné, kvůli kontaminaci z kouře.

Bohužel pojištěnou měli zatím pouze stavbu bez domácnosti a pojišťovna zaplatí jen stavební práce. Peníze ze sbírky by byly použity na veškeré vybavení domácnosti, včetně celé kuchyně, jídelny, obývacího pokoje, ložnice a dětského pokoje, oblečení či zdravotní pomůcky pro starší dítě.