VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Od Horažďovic se řidiči do Klatov nedostanou

Klatovy - Už v Mochtíně musejí odbočit řidiči, kteří jedou od Horažďovic do Klatov.

28.8.2009
SDÍLEJ:

Puškinova ulice v Klatovech je průjezdná pouze ve směru na HoražďoviceFoto: DENÍK/David Kojan

Kvůli rekonstrukci je totiž až do 31. října letošního roku částečně uzavřena Puškinova ulice v Klatovech (výpadovka na Horažďovice, silnice I/22). Ulice je průjezdná pouze směrem na Horažďovice, v opačném směru vede objížďka po trase Mochtín – Kydliny – Čínov – Klatovy. Do 30. září bude u křižovatky s Puškinovou ulicí uzavřena i ulice Národních mučedníků.

Kvůli přesměrování autobusových linek je také do konce října jednosměrná místní komunikace Sobětice – Luby, průjezdná je pouze ve směru ze Sobětic do Lub. Rekonstrukce Puškinovy ulice by měla být hotova do 31. října letošního roku. Celkové náklady na akci jsou zhruba 25 milionů korun, rekonstrukci vozovky financuje Ředitelství silnic a dálnic ČR, město Klatovy investuje zhruba tři miliony korun do oprav chodníků, stavby nových chodníků a do nového veřejného osvětlení.

Omezení autobusové dopravy

Kvůli uzavírce je přemístěna zastávka Mochtín, náves na silnice III/1862 cca 50 m za křižovatku se silnicí I/22 v Mochtíně. Náhradní zastávka je označena přenosným označníkem a vymezena vodorovným dopravním značením žluté barvy. Tato zastávka je obsluhována linkami autobusové dopravy č. 431681 (Klatovy - Sušice - Kašperské Hory – Stachy) , 432030 (Klatovy - Plánice - Nalžovské Hory – Horažďovice) a 433680 (Sušice - Kolinec – Klatovy).

Linky autobusové dopravy č. 432090 (Klatovy – Chlistov) a 432170 (Klatovy - Mochtín - Kydliny – Klatovy) jsou vedeny dle jízdních řádů s obsluhou všech zastávek po zastávku Sobětice. Tady se autobus otáčí přes parkoviště u motorestu a vede přes místní komunikaci Sobětice-Luby a dále po silnici I/27 na zastávku Klatovy, Vídeňská. V důsledku toho je místní komunikace Sobětice - Luby převedena na jednosměrný provoz ve směru Sobětice - Luby.

Vzhledem k uzavírce ulice Národních mučedníků do 30. září je přemístěna pro linky č. 320006 (České Budějovice - Prachatice - Vimperk - Sušice - Klatovy – Plzeň), 431681 (Klatovy - Sušice - Kašperské Hory – Stachy), 432030 (Klatovy - Plánice - Nalžovské Hory – Horažďovice) a 433680 (Sušice - Kolinec – Klatovy) výstupní zastávka Klatovy, Vídeňská na zastávku Klatovy, Plánická u Netrvalů. Pro linku 432170 (Klatovy - Mochtín - Kydliny – Klatovy) je obousměrně zrušena zastávka Klatovy, u Gymnázia. Jako náhradní zastávka je využita zastávka Klatovy, Vídeňská.

Linky MHD

V době uzavírky ulice Národních mučedníků u křižovatky s Puškinovou ulicí (do 30. září):

linka 436002 směr Plánická ul.
Ze zastávky Klatovy, Rybníčky bude vedena ulicemi Dobrovského, Jiráskova, Komenského, Hostašova do ulice Studentská na zastávku Klatovy, Studentská ul.. Vedením linky po této trase nebudou obslouženy zastávky Klatovy, nám.Míru, Klatovy,Vídeňská, Klatovy, u parku a Klatovy, u Gymnázia. Zastávka Klatovy, nám. Míru bude přemístěna do ulice Jiráskova. Zbylé zastávky budou zrušeny bez náhrady.

linka 436002 směr nádraží ČD
Ze zastávky Klatovy, Studentská ul. bude vedena ul. Studentská, Hostašova, Komenského, Plánická na zastávku Klatovy, nám.Míru. Vedením linky po této trase nebudou obsluženy zastávky Klatovy, u Gymnázia, Klatovy, u parku a Klatovy, Vídeňská. Tyto zastávky budou zrušeny bez náhrady.

linka 436004 směr Luby
Ze zastávky Klatovy, Studentská ul. bude vedena ulicemi Studentská, Hostašova, Komenského, Plánická, Vídeňská do ulice 5. května na zastávku Klatovy, ul.5.května u zastávky ČD. Vedením linky po této trase nebudou obsluženy zastávky Klatovy, u Gymnázia a Klatovy, u parku. Za zastávku Klatovy, u Gymnázia bude zřízena náhradní zastávka Klatovy, Vídeňská. Zastávka Klatovy, u parku bude zrušena bez náhrady.

linka 436004 směr nádraží ČD
Ze zastávky Klatovy, ul.5.května u zastávky ČD bude vedena ulicemi 5. května, Vídeňská, náměstí Míru, Pražská, Dobrovského, Jiráskova, Komenského, Hostašova do ulice Studentská na zastávku Klatovy, Studentská ul. Vedením linky po této trase nebudou obslouženy zastávky Klatovy, u parku a Klatovy, u Gymnázia. Za zastávku Klatovy, u Gymnázia bude zřízena náhradní zastávka Klatovy,Vídeňská. Zastávka Klatovy, u parku bude zrušena bez náhrady. Při průjezdu náměstím Míru bude obsloužena zastávka Klatovy, nám. Míru, i když bude obsloužena při spoji 2x. (zdroj MěÚ Klatovy)

Autor: David Kojan

28.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – pondělí 11. prosince 2017

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Dymytry v Janovicích nad Úhlavou
22

PODÍVEJTE SE: Dymytry rozpálili janovickou sokolovnu

Aleje mizí, kácení extrémně převažuje

Plzeňský kraj - Za loňský rok se v kraji vykácelo 1115 stromů podél cest, vysazeno jich však bylo pouze 101.

Řidiči dostávali měřiče hloubky dezénů pneumatik

Klatovsko – Řidiči v Klatovech dostávali ve čtvrtek od policistů měřiče hloubky dezénových drážek pneumatik a zároveň upozorňovali na to, jak je důležité hloubky dezénu hlídat.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

OBRAZEM: Bazar pomůže s vybavením „Chaloupky“

Klatovy – Dres číslo 18 s podpisy českých biatlonových reprezentantů a jejich trenérů byl vrcholem dražby, která byla součástí sobotního sedmého ročníku Klatovského klášterního bazaru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT