„Šlo o sedmý ročník Obrfestu, ač by měl být správně již osmý, protože v roce 2014 nám odešel frontman Obrouš a my jsme na jeho počest uspořádali Obrfest. Od té doby pravidelně každé jaro tuhle akci pořádáme. Bohužel ale covid ji zastavil a mohli jsme ji uspořádat až nyní. Lidé dorazili, což jsme moc rádi, cítíme, že předprodej byl ještě z doby předcovidové, protože teď se obecně vstupenky tolik neprodávají, lidé neví, co bude, čekají do poslední chvíle,“ řekl za Trautenberky Dalibor Dvořák.

Kapela měla za sebou první vyprodaný koncert v Litvínově, který se konal ve čtvrtek, a na klatovský tak byla velmi natěšena. Společně s nimi vystoupila klatovská skupina Second Breath. U třetí kapely nastala ale změna. „Morčata na útěku dva dny před koncertem volali, že mají kytaristu v nemocnici, tak nemůžou zahrát. Moc si vážíme Zvlášňý školy, který spadá žánrově do podobného ranku jako Morčata, a nahradila je. My jsme zahráli v rámci výročního turné 10 let v revíru, kdy oslavujeme naše působení na české rybníčku. Máme speciální dlouhý playlist rozdělený na dvě části – retro a nové věci plus jednu pecku, kterou fanoušci slyší až tomhle tour, která z připravované desky, kterou věříme, že příští rok na jaře natočíme,“ uvedl Dvořák.

Zabijačkové hody v Klatovech.
Zabijačkové hody lákaly, ale lidem chybělo tradiční porcování prasete

Patrné bylo, že na Obrouše nezapomněla nejen kapela, ale ani fanoušci. Při písni Pán udíren se rozsvítil sál od světel mobilů a všichni skandovali a volali jeho jméno. „Nedá se na něj zapomenout, byl legenda a je skvělé, že kluci nezapomínají a stále ho připomínají,“ řekla jedna z vášnivých fanynek Nikola Musilová.

Skupina Trautenberk věří, že se jim ještě z naplánovaných osmi akcí podaří uspořádat maximum. Fanoušci se ale už v příštím roce mohou na festivalech těšit na novou show a scénu. „Vracíme se na velká prkna, akce 3000 + na což se moc těšíme, protože eufórie z roku 2019 nás ještě neopustila. Moc si vážíme, že na nás fanoušci nezanevřeli a chodili i na menší akce, které jsme byli nuceni pořádat víceméně sami, protože festivaly nebyly možné,“ dodal Dvořák s tím, že by rád ještě všechny příznivce pozval na 5. prosince do plzeňské Šeříkovky, kde bude jeden z posledních koncertů letošního turné a protože frontman Prasopes je kovaný Plzeňan, tak vymyslí něco speciálního.