Koupat se v koňském hnoji, sníst celou misku živých zakroucených červů, nechat si na zadek vytetovat logo své oblíbené rozhlasové stanic, strčit si do trenek kopřivy nebo nechat rozmlátit svůj automobil obnaženými chlapy. To je jen zlomek toho, co někteří Západočeši skutečně udělali. Vše se odehrálo v sobotu dopoledne v rámci finále soutěže Zahrada za sto tisíc korun, kterou vyhlásilo jedno plzeňské rádio.

„Posluchači rádia a zákazníci zahradního centra se hlásili v průběhu dubna do soutěže s tím, že si jednoduše sami vymysleli úkol, který jsou ochotni splnit za to, aby dosáhli na hlavní výhru za sto tisíc korun“, říká Jiří Pěč z pořádajícího rádia. Finalisty pak vybírali moderátoři ranního vysílání - Vejvoďák a pan Kabát. „Rozhodovali hlavně originální, zajímavé a hlavně šílené nápady“, říká jeden z moderátorské dvojice Petr Vejvoda. Všichni pak svůj úkol museli předvést na sobotním finále.

„Všechno je to neuvěřitelné, měli by vyhrát všichni,“ říkali diváci. Obdivovali například jedlíka Ivana, který slíbil, že sní vše, co pan Kabát uvaří, a tak si pochutnával na pečené prasečí hlavě. Velký úspěch sklidila také Jindra, která se vysvlékla do půl těla, pomazala se medem a marmeládou, vyválela v peří a pak 30 minut běhala po zahradním centru a pípala jako kuře.

Hlavní výhru poukázky na zahradu za sto tisíc si nakonec odnesla Štěpánka ze severního Plzeňska, která se 15 minut koupala v koňském hnoji. Vedení rádia se nakonec rozhodlo udělit i dvě zvláštní ceny, a to pro soutěžící, kteří si nechali vytetovat na zadek a na záda logo rádia. „To je věc, kterou budou mít obě soutěžící na celý život, proto obě dostávají možnost navštěvovat všechny akce našeho rádia do konce roku 2009 zdarma“, řekl programový ředitel Kiss Protonu Míra Hejda.

S poukázkou do zahradnictví na dva tisíce korun pak ještě odešel Petr, který se oblékl do zimní výstroje, manželka měla na sobě plavky, přeskáče a lyže. Petra zapřáhla jako koně a ten ji pak tahal kolem zahradnictví. Na třetím místě a tisícikorunovou poukázkou pak skončila Lucie s tetováním na zadnici.