Zpět do 30. let 20. století se vrátili ve středu v Sokolovně v Sušici. Konal se tam totiž již 9. ročník kadeřnické soutěže Glamour – Kouzlo krásy, jeho tématem byla právě zmiňovaná léta.

Soutěže se zúčastnilo 11 týmů z devíti škol z celé České republiky – z Domažlic, ze Stoda, ze Strakonic, z Kadaně, ze Soběslavi, ze Stochova, z Českých Budějovic a samozřejmě nechyběli ani zástupci sušické školy.
„Naše škola už tuto soutěž pořádá podeváté a po zkušenostech z předešlých let jsme ji udělali v dřívějším termínu. Bohužel se počet týmů v posledních dvou

letech snižuje, což je asi zapříčiněné tím, že je klesající trend počtu žáků zrovna v tomhle oboru. Nutné je ale podotknout, že kvalita se drží na vysoké úrovni. Soutěž pro naše studenty bývala úspěšnější a přáli bychom si, aby se naši žáci umísťovali na předních místech," řekl Deníku zástupce ředitele pro praxi SOŠ a SOU Sušice Jiří Houtke.

Během jedné a půl hodiny se modelové a modelky měnili v elegantní pány a dámy, kteří mohli vyrazit rovnou na ples v 30. letech.

Více se dočtete v pátečním Klatovském deníku