Deníku to v pondělí při návštěvě tamního 142. praporu oprav řekl ministr obrany Martin Stropnický. Vojákům, jichž je v Klatovech zhruba 250, zároveň přislíbil zlepšení podmínek.

Stropnický, s nímž do Klatov přijeli i nový velitel pozemních sil Štefan Kaleta či velitel 14. pluku logistické podpory Stanislav Hudeček, si prohlédl přepravní i vyprošťovací techniku praporu, navštívil dílny a krátce pobesedoval s vojáky. Slíbil jim například zlepšení situace ohledně výstroje.

PŘÍJEMNĚ PŘEKVAPIL

„Jsem v Klatovech deset let a ministra jsme tu za tu dobu ještě neměli. Takže potěšila nás už jeho samotná návštěva," uvedl po setkání velitel 142. praporu oprav Pavel Vyorálek, který ministra seznámil nejen s již zmíněnou technikou, ale i s tím, co ho pálí. „Naznačili jsme problémy s přepravní technikou i se strukturou zdejší posádky, kdy nám v kasárnách občas nějaký ten milion chybí. Dostal jsem odpovědi, které jsem neočekával a které mě spíše příjemně překvapily," pochvaloval si Vyorálek.

TEMNÁ BUDOUCNOST? ANI NÁHODOU

Ministr Stropnický v Klatovech prohlásil, že se tamní posádka rozhodně nemusí bát o svou budoucnost. „Žádná temná budoucnost se tu nerýsuje, naopak. Do kasáren se tu investuje, opravuje se tu. Je to jasně perspektivní útvar, který bude fungovat dále," řekl Stropnický, podle něhož je na tom nyní armáda finančně lépe než v minulosti. „Už nemusíme pořád dokola opakovat, že nejsou peníze. Peníze jsou, to se ale pochopitelně projeví až po určitém čase. Všechny investiční akce se musí registrovat, vyprojektovat, vysoutěžit a podobně. A v tom je řada zádrhelů," vysvětlil Stropnický, podle něhož se klatovská posádka může těšit například na vylepšení těžké techniky, která dosluhuje. „Je potřeba ji doplnit, a to se stane. Nechtějte po mně nyní datum, ale není sporu o tom, že to je potřeba, a není sporu o tom, že na to finance jsou," uzavřel.