Sešlo se tam 60 družstev kategorie starších a 26 družstev mladších, celkem ze 41 sborů dobrovolných hasičů. Pozvání přijal i jeden sbor z jihočeského kraje z Vacov. Celé akce se zúčastnilo přibližně 480 dětí.


„Tato zimní soutěž je dělána hlavně pro děti, aby nezahálely. Máme jarní a podzimní soutěže, tahle je pro ně taková doplňující. Připravili jsme zde téměř dvacet disciplín, mezi kterými je například šplhání na laně, topografické značky, požární ochrana, přenášení lentilek, střelba na brankáře, házení na koš, skládání puzzle a tak podobně. Je zde také jedna disciplína, kterou nazýváme oblékání hasiče, při které si musí družstvo obléct kompletně celý zásahový oděv hasiče, včetně přilby, rukavic a opasku. Z hostů přijal pozvání krajský ředitel hasičského záchranného sboru František Pavlas, starosta sdružení hasičů Klatovy Josef Veith a další,“ informoval mluvčí Okresního sdružení hasičů Miroslav Bucifal.

Utkala se zde družstva například ze Sušice, Švihova, Bezděkova, Nýrska, Klatov, Dolan, Srní, Hartmanic, Křištína, Čihaně, Vrhavče, Svrčovce a další.
„Celkem máme 15 členů ve věku od 6 do 15 let, jsou mezi nimi kluci i holky. Máme zde také družstvo starších. Nejmladší, která s námi už také přijela, tak té je teprve 16 dní. Zatím jako opora, ještě není zaregistrovaná,“ řekla s úsměvem velitelka družstva z Bezděkova Lenka Lobodášová.

„Zatím jsme byli jen na jednom stanovišti a to se nám moc nepovedlo. Ale je to tady super. Nejvíc se těším na šplh, ten mi jde nejlíp, za ten reprezentuji družstvo. Pak ještě na topografické značky a to je asi tak všechno,“ pochlubil se člen družstva Bezděkov Vítek Přerost.

„Nejvíc se mi líbí lezení na laně a těším se na pexeso, to mám rád. Zatím jsme byli na tyči a na určování značek,“ pověděl Patrik Irlbek z Nýrska, který tam soutěžil se svým bratrem, jemuž se na soutěži také hodně líbilo, těšil se také na lezení na laně a pak na skládání puzzle.

Na prvním místě skončilo družstvo ze Sušice, na druhém místě družstvo Klatovy a na třetím místě družstvo z Vacov z jihočeského kraje.
Pro děti byly připraveny odměny v podobě diplomů, dortů a jiné sladkosti.