Na rodáky čekal bohatý program, ve kterém vystupovala dechová kapela Černí baroni, připravena byla prezentace knihy o dějinách a událostech v obci Myslovice od autorské dvojice Milan a Dobromil Strnadovi. Přísálí hostince pak zdobila výstava nejen s historickými fotografiemi, ale i s těmi současnými.
„Škoda, že nám počasí nepřálo a nemohli jsme se procházkou po obci pochlubit rodákům, kteří v naší obci nežijí, co tu máme  nového, jak se Myslovice mění. Opravena je kaplička, máme nové dětské hřiště, je tu nová restaurace  i nový úřad, který vznikl v přístavbě hostince," informovala starostka obce Věra Dvořáková.
Sraz rodáků si vzala celá obec za své, a tak téměř každá hospodyňka napekla to nejlepší ze svého umění. Na rodáky proto čekalo opravdu bohaté občerstvení.
„Já sice nejsem rodákem z Myslovic, ale prožil jsem zde největší část svého života. Vzpomínám si proto na léta, kdy jsme jako školáci chodili pěšky do Bolešin do školy, a to v dešti i sněhu, jak se tu hrávalo ochotnické divadlo, jak se tu žilo a co všechno se tu organizovalo. Myslovice ale prožily i hodně krušné období za války, o tom  hlavně hovoří kniha, kterou jsem dal dohromady se svým synem Milanem," říká pamětník Dobromil Strnad.
Na knize se pracovalo tři roky a autoři knihu doplnili o velké množství dobových fotografií i dokumentů, které zapůjčili obyvatelé Myslovic.