„Letošního ročníku se zúčastnilo jedenáct družstev z okresu Klatovy. Nechybělo samozřejmě ani naše domácí družstvo," informoval velitel SDH a vedoucí kolektivu mládeže Stanislav Míšek.
Na hřišti byly k vidění pěkné útoky i od těch nejmenších hasičů, které diváci vždy odměnili zaslouženým potleskem.
Nejlépe si na lomeckém poháru vedlo družstvo SDH Malechov, které zvítězilo s časem 15:37 s. Malechovští hasiči byli favority soutěže, jelikož jsou vítězi okresního kola hry Plamen a na krajském kole byli druzí. Na druhém místě skončili mladí hasiči z Bystřice nad Úhlavou s časem 16:74 s. a na třetím místě se umístilo družstvo Dešenice 1 s časem 17:91 s. Domácí družstvo Lomce skončilo na posledním jedenáctém místě po nevydařeném útoku.
Mládež z Lomce se celostátní hry Plamen pravidelně účastní již patnáct let a Lomečtí jsou na své mladé patřičně pyšní.
„Vedle hry Plamen jsme byli v loňském roce na osmi akcích organizovaných hasičskými sbory v okrese. To je ale již hodně náročné na čas, ale i na peníze. Když je ale mezi mládeží o tento druh činnosti zájem, je naší snahou je u hasičské činnosti udržet a podporovat je. Družstvo mladých hasičů v naší obci má patnáct členů a na soutěžích si vede poměrně slušně. Minulý týden v Lubech se umístili například na pátém místě, v Číhani zas na prvém místě a v tabulce hry Plamen se družstvo pohybuje na okrese v její polovině. Aby měli mladí o zábavu postaráno, rozhodli jsme se před několika lety uspořádat soutěžní klání mladých hasičů také v naší obci," říká Míšek.
V Lomci se letošního ročníku soutěže zúčastnilo i družstvo z Dešenic, ve kterém běžely i dvě nejmladší účastnice závodů – teprve dvě pětileté hasičky.