Tentokrát se dějištěm setkání stalo Nýrsko a areál pod sjezdovkou.

„Dříve jsme se setkávali v Hamrech, tam se ale už nevejdeme, a tak jsme hledali jiné místo. Ochotné pomocníky k organizování akce jsem našel právě v Nýrsku,“ říká pořadatel Miroslav Novák.

Do Nýrska se sjeli trikeři z celé republiky i ze zahraničí.

„Přijeli i naši zahraniční příznivci. Nejdál to sem měl jeden účastník z Německa. Ten musel urazit 780 kilometrů,“ prozrazuje Novák.

K vidění byly o víkendu na Klatovsku motory různých značek. Tříkolkáři totiž v rámci svého programu připravili i spanilou jízdu Klatovskem.

„Těšilo nás, že na mnohých místech lidé stáli u silnic a čekali na nás, až pojedeme. Trasa vedla z Nýrska přes Janovice, Týnec, Běšiny, Strážov zpět do Nýrska. I když letošní sraz byl trochu na bahně, přesto se celá akce vydařila. Program, který jsme měli naplánovaný, klapl do posledního písmenka. Vystoupila mistryně Evropy v thai boxu Alena Holá, byly tu k vidění břišní tanečnice, strip-show, ohňostroj, k poslechu zahráli Pilouni, Old Dogs i Red Hot Chili Peppers. Myslím si, že se to prostě vydařilo,“ hodnotí Novák.

„Celé setkání bylo společnou akcí nýrských motorkářů Divoké oktany a Buvolss Nýrsko, bez jejichž účasti a pomoci by se celá akce mohla jen těžko uskutečnit,“ říká prezident Trike czech clubu Jan Gillan z Hamrů.

„Byli jsme se podívat s vnoučkem, byla to paráda, už jsme se byli jednou předloni podívat na klatovském náměstí a moc se nám to líbilo,“ popisuje pocity jeden z diváků akce, Karel Hrubeš.