Siláci z řad městských strážníků se sjeli v sobotu do Sušice. Konal se tam druhý ročník soutěže Strongman Městská policie  2012. I přes slunečné počasí se na akci dostavilo méně družstev, než pořadatelé počítali.

„Týmová soutěž městských policistů vznikla vloni v Čáslavi. Vymyslel ji strážník městské policie v Čáslavi Jiří Žaloudek, také profesionální strongman. My v tom jen pokračujeme. Máme zde družstva ze Vsetína, z Českých Budějovic, z Prahy a udělali jsme jeden smíšený tým kde je jeden člen z Mostu, jeden z Čáslavi a já jsem v něm za Sušici. Měly ještě přijet Karlovy Vary, ale ty nedorazily," sdělil organizátor Jiří Vytiska.

Na borce z městské policie čekalo pět disciplín. „Bench press se železnou kládou, která má 120 kg a počítá se počet  zdvihů za minutu u každého z týmu. Druhou disciplínou jsou železné kufry, který má každý 120 kg, třetí je mrtvý tah autem, k tomu máme zapůjčený Peugeot 308, pod který se dá rám a zvedá se. Čtvrtou disciplínou je převracení pneumatiky, která váží 400 kg, tam jde o týmovou dvouminutovou práci. Pátou disciplínou je přenášení břemen, například pytle s pískem, který váží 130 kg, 100 kg kovadliny a dalšího," popsal vše, co museli soutěžící zvládnout, Vytiska.

Soutěžící si spíše přijeli užít dne se svými kolegy. „Jsem na téhle soutěži poprvé a moc se mi tady líbí. Těžký je tady pro mě všechno, ani nejde říci, co je nejtěžší. Netrénoval jsem vůbec, řekl bych, že se na to ani trénovat nedá. Leda, že byste doma měli třeba tu velkou pneumatiku nebo ty kufry. Jde mi hlavně o to si to zkusit, vidět kolegy a užít si den," řekl Deníku Pavel Podhradský z Českých Budějovic.

Desítky diváků, které se přišly na akci podívat, si užily pěkné podívané. Ženy obdivovaly spíše velké svaly některých mužů a naopak jejich protějšky pozorovaly, co tito svalovci dokáží. „Je to hezká podívaná. Obdivuji je," zhodnotila Klára Tesková ze Sušicka.

První místo vybojoval společný tým strážníků ze Sušice, Mostu a Čáslavi. Druhou příčku obsadil tým z Prahy a třetí patřilo  Vsetínským.