A slavilo se opravdu ve velkém. Celá škola se otevřela veřejnosti a pro návštěvníky byl připraven bohatý program, na kterém se podíleli všichni žáci a učitelé.
„Celý program se připravoval od začátku letošního školního roku. Každá třída si vymyslela nějaké své vystoupení, a tak mnohým rodičům i návštěvníkům ukápla občas i nějaká ta slzička dojetí, když viděli své děti či vnoučata jako zpěváky či zpěvačky. Otevřena byla celá škola, a to téměř od sklepa až po půdu. Ukázali jsme zájemcům, jak naše škola funguje, jak se zde vyučuje a co všechno naše děti umí a dokáží. Máme velikou radost z toho, že přišli nejen rodiče a přátelé našich žáků, ale že se přišli podívat také bývalí žáci, učitelé a zaměstnanci školy, ale i široká veřejnost. Potěšil nás takový zájem," infortmovala ředitelka školy Dana Lencová.

Každý, kdo do školy přišel, určitě nelitoval. Připraveny byly pro každého malé dárky ale i občerstvení, na kterém se žáci sami podíleli.

„Bylo to moc hezké a dojemné. Moc se mi program oslav líbil," řekla Deníku maminka jedno z žáků Eva Popová.

V současnosti má škola, která je zřizována Plzeňským krajem, osmdesát žáků v jedenácti třídách, z toho 26 žáků je v pěti speciálních třídách.

„Přál bych si, aby škola ve městě fungovala minimálně dalších sto let. Je potřebná," přál škole k narozeninám místostarosta Klatov Václav Chroust.

Škola připravila ke svému výročí i výstavu výtvarných prací dětí, ale vystavila také kroniky, alba plná fotografií dokumentujících bohatou činnost školy a k dispozici pro všechny zájemce byl i almanach ke 100 letům školy autorky Ivany Jindrové.

„V suterénu máme nainstalovanou výstavu mapující historii i současnost školy. I o ni byl mezi návštěvníky oslav a dne otevřených dveří zájem," dodala ředitelka.