„Jde o veselé putování hradem, kdy průvodci jsou dva nejlepší šašci Karla IV., kteří jím byli vysláni na tento hrad, aby zde objevili tajemství. Kvůli nehodám s jejich listinami se nedozvěděli, o jaké tajemství jde, kde ho mají hledat, a tak se vydávají společně s návštěvníky na putování hradem. Objevují a hledají tajemné předměty, které se na hradě nalézají, a zároveň hledají i to tajemství, o kterém se domnívají, že je ukryté v hradních zdech," popsal prohlídku kastelán hradu Zdeněk Svoboda.

Během prohlídky se návštěvníci podívali do části hradu, dozvěděli se zábavnou formou informace o něm. Když nalezli například nějaké předměty, které jsou pozůstatky stavební činnosti na hradě, tak o tom šašci mluvili a svérázným způsobem vysvětlovali, co k čemu sloužilo.

O prohlídky je velký zájem. „Máme za sebou dva dny z pěti a zatím je návštěvnost nadprůměrná. Určitě tomu z části nahrává i počasí, které není úplně vhodné pro zimní sporty. Možná je to také tím, že jde už o tradiční akci, protože letos ji pořádáme už potřinácté," uvedl kastelán.

Prohlídka měla mezi lidmi úspěch. „ Bylo to moc hezké. Jen ti šašci nemuseli tak křičet, některé děti se jich i bály. Původně jsme chtěli jít lyžovat, ale když bylo tak hezky, tak jsme si vyšli na procházku," sdělila jedna z návštěvnic Anna Křivohlavá. Na tyto prohlídky se můžete přijít podívat ještě dnes a zítra od 11 do 15.30 hodin.

Na další akci na Kašperku si návštěvníci počkají do Velikonoc. V létě se mohou těšit na divadla. „V srpnu zde divadelní spolek Kašpar zahraje Cyrana a Romea a Julii. Pokračovat budou i nové prohlídky s názvem Stavba hradu, protože měly velký ohlas a lidem se líbily. Podařilo se nám v rámci nich zakomponovat moderní techniku do prostor středověkého hradu. Na novou sezonu připravujeme další okruh Život na hradě," pozval Svoboda.