Vůně uzenin, pečiva i sladkých dortů se ve čtvrtek mísily v sále klatovské střední školy zemědělské a potravinářské (SŠZP). Své dovednosti tam veřejnosti předvedly čtyři desítky žáků třetího ročníku školy.

„Jde o každoroční akci, která je součástí závěrečných zkoušek, prezentaci žáků třetího ročníku učebních oborů kuchař-číšník, cukrář-pekař a řezník-uzenář. Každý představuje své výrobky podle oboru, například cukráři slavnostní dorty, číšníci připravují slavnostní tabule," uvedl ředitel SŠZP Klatovy Vladislav Smolík.

Mezi pekaři se představil například Stanislav Löffelmann z Dešenic. „Rozpis toho, co musíme udělat jsme měli daný. Pekli jsme koláče různých velikostí, šátečky, vánočky, sladké pečivo, běžné pečivo i chlebové pečivo," vyjmenoval mladý pekař, který původně chtěl být opravářem zemědělských strojů. „Hlásil jsem se na dva obory, na opraváře mě ale nevzali, tak jsem šel na pekařinu. Ale nevadí mi to, jsem v teple a baví mě to," smál se Löffelmann.

Jsou jen dva

Nejmenší skupinu tvořili Kryštof Prokeš z Mrákova a Anna Lišková z Kovčína. „My dva jsme vlastně celý třetí ročník oboru řezník-uzenář. Jíst se bude pořád, maso budou lidé konzumovat, takže nemusím mít strach, že bych neměl práci. Myslím, že je to poměrně lukrativní obor a je nás málo," vysvětlil Prokeš, proč si zvolil obor, který mají v posledních letech školy problém naplnit. „Mě to bavilo od malička. Tento obor se mi líbí a byla to pro mě jasná volba," neměla pochybnosti Lišková.

Na svou prezentaci se připravovali dva dny předem. „Vyráběli jsme masové dorty, párkové aspiky, šunkové prasátko, tlačenkovou slepičku, mozaikovou sekanou, součástí bylo i aranžování uzenářských výrobků. Na většině výrobků jsme strávili cca hodinu, když se dařilo. Celkově nám příprava zabrala dvě celá odpoledne," vyjmenoval Prokeš.

David Kojan