„Jsem nervózní," říká Denisa Šuhajdová z Horažďovic, která je čtvrtou soutěžící projektu Změňte se s Deníkem.

Ani počtvrté se nescházíme jinde než v prostorách kadeřnictví Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Sušici.

Tentokrát si nový účes ženy vezme na starost kadeřnice Kristýna Jurgová, studentka třetího ročníku oboru kadeřnice pod dohledem učitelky odborného výcviku Pavly Skýpalové, a o vizáž se tentokrát postarají kosmetičky ze čtvrtého ročníku Martina Veisová a Eliška Hucová pod dohledem učitelky Věry Kubíkové z Vyšší odborné školy, Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Klatovech.

Po představení se a seznámení přichází na řadu výběr účesu a barev. Soutěžící jistou představu má, jelikož se chystá na svatbu, tak nechce jít do krátkého sestřihu a z barev by nechtěla černou a blond. „Sestřiháme vlasy, nabarvíme je hnědým odstínem a do toho dáme červený melír. Po práci kosmetiček doopravíme střih a dotvoříme konečný účes," seznámí mě s účesem kadeřnice Jurgová.

O tom, co s vizáží, přemýšlejí také kosmetičky. „Paní má pěknou pleť, je vidět, že o sebe pečuje. Nebude se muset nic moc dělat, ale vytrháme obočí, nabarvíme ho, stejně tak i řasy. Podle toho, jakou bude mít barvu vlasů, ji nalíčíme," říká mi Eliška Hucová.

„Uděláme jí i masáž rukou, upravíme nehty a nalakujeme," doplňuje Martina Veisová.

Soutěžící je napnutá. „Jsem zvědavá, co se mnou děvčata vyvedou. Mám trochu trému, ale těším se," přiznává Šuhajdová.

A to už je v plném proudu stříhání, po kterém následuje nabarvení. Pak už na ni čekají kosmetičky. Tady se položí a nechá se hýčkat. „Připadám si jako princezna, taková opečovávaná," svěřuje se soutěžící.

Po obarvení řas, úpravě nehtů, vyčištění pleti a dalších kosmetických úkonech přichází na řadu smytí barev. Po vyfoukání se ještě Šuhajdová vrací pod ruce kosmetiček, které jí udělají masku, nalakují nehty, doladí obočí a na závěr nalíčí.

Pak už svoji práci doladí také kadeřnice a je hotovo.

„Vůbec se nepoznávám, líbí se mi to. Čekala jsem úplně něco jiného, nečekala jsem tak výrazné barvy, ale jsem spokojená. Péče kosmetiček byla příjemná, užila jsem si to. Ještě kdyby to tak někdo uměl i doma. Ale co tomu řeknou doma, to nevím. Malá se mě možná lekne a taťka – uvidíme," zhodnotila soutěžící.