Letošní ročník Pošumavské hasičské ligy završilo klání v Kydlinech.

Zúčastnilo se ho šest ženských a osmnáct mužských celků a bylo poslední v tomto ročníku ligy.Největší smůlu měli jednoznačně muži z Drslavic, kterým se nepovedl soutěžní pokus a byli ze soutěže diskvalifikováni.

Po dlouhém boji zvítězili v Kydlinech muži z Hadravy nad druhým celkem z Rozsedel a třetím Měčínem. V ženské části soutěže vyhrály ženy z Nýrska, před Pačejovem a Hadravou.
Celkové pořadí letošního ročníku v mužské části opanoval tým Hadravy před Měčínem a Střeziměří. Ženskou tabulku ovládly ženy z Hadravy před Pačejovem a celkem z Rozsedel. Hasiči z Hadravy tak mohou slavit dvojitý úspěch.

Soutěž v Kydlinech provázelo pěkné počasí a početná divácká kulisa. „Jsem rád, že je tady tolik lidí. Jak soutěžících, tak diváků. Soutěž má spád, nic nevázne a nedrhne. Lepší to být nemohlo," zhodnotil soutěžní odpoledne starosta SDH Kydliny Miroslav Babůrek.

Spokojenost byla vidět i na tvářích diváků. „Je tady vše, co člověk potřebuje. Děti si prohlédly hasičské auto, jídlo a pití je dobré a není přehnaně drahé. A hasiči ukazují pěkný sport. Časy, které předvádějí, jsou neuvěřitelné, myslím, že já bych za těch pár vteřin ani nezapojil rozdělovač," sdělil Michal Havel, který se na soutěž přijel podívat ze Sušicka. „Viděl jsem skoro všechna kola, nechci říkat, které bylo nejlepší, pořadatelé to měli dobře zvládnuté všude," dodal Havel.