„Počasí nám spousty účastníků letos odradilo. Vždyť nás chodí pravidelně kolem padesáti či šedesáti lidí. Letos z Plánice od kostela vyšlo pouze 15 nadšenců," říká za organizátory, kterými je Farní klub seniorů Plánice a Farnost sv. Blažeje v Plánici Anna Ornová
Naštěstí nezůstali jediní. V Habarticích, kde byla první zastávka s horkým čajem a kde na turisty čekala již tradičně Marie Palusková coby paní Křižíková s nůší plnou rohlíků, se přidalo dalších zhruba deset nadšenců.
Je to tradice
„Chodíme za každého počasí. Za těch devět let jsme šli už v mrazu, na náledí, v dešti, ve sněhové vánici, ale letos je rozhodně nejvíce sněhu. Trasa pochodu měří 17 kilometrů a vede místy, kudy skutečně chodila maminka slavného vynálezce, plánického rodáka Františka Křižíka s nůší do Klatov a zpět pro čerstvé rohlíky, které pak prodávala plánické honoraci. Kvůli sněhu musíme trošku s trasou improvizovat, museli jsme jít jinudy, než chodíme obvykle, ale nikomu to rozhodně nevadilo," říká tradiční účastník pochodu Jaroslav Mazanec z Klatov.

Více si přečtete v Klatovském deníku 21. 1. 2013