Různě skákající mládež byla vidět na různých místech v Klatovech. Nešlo o žádné pobudy, ale o vyznavače parkouru, kteří neměli žádné místo, kde by mohli trénovat. Tomu je už ale konec. V sobotu slavnostně otevřeli halu určenou právě pro parkour a podobné sporty.

Nové sportoviště se nachází ve Voříškově ulici, naproti škole vedle prodejny koberců. „Stálo nás to hodně úsilí, v podstatě rok života. Po práci jsme netrávili čas jinak, než že jsme dělali v hale. Začali jsme 14. září 2015 a skončili v září 2016. Není to ještě na sto procent hotové, ale už se tady dá trénovat," řekl jeden z prvních členů skupiny Freelance People, která halu otevřela, Luděk Sedlák.

Do otevření haly trénovali na různých místech ve městě, například v areálu staré nemocnice, u Červeného kříže a podobně. Nyní už ale mají své místo a nejen oni. Zájemci se mohou přidávat. „V hale se budou konat volné tréninky, na které se může přijít kdokoliv podívat, zatrénovat si, zaposilovat nebo lézt na stěně. Založíme také kroužek pro děti, který se bude konat dvakrát do týdne. Možná i vícekrát, když bude velký zájem," uvedl Sedlák.

Zájemci se mohou hlásit na stránkách skupiny Freelance People nebo mohou přijít rovnou do haly, kde mají parkouristé trénovat o sobotách. Kroužky plánují na úterý a čtvrtek od 17 do 18.30 hodin.

Sice nejezdí na žádné soutěže, protože těch je prý, co se týče parkouru velmi málo, ale vidět je můžete na různých maturitních plesech a kulturních akcích.

Na otevření se přišly podívat desítky lidí. Děti si chtěly vyzkoušet vše, co hala nabízí. „Líbí se mi to, chtěl bych umět to, co dělají kluci. Zatím mi to ale moc nejde, ale baví mě to, tak musím trénovat," řekl desetiletý Martin Lejsek, který se svěřil, že přemluví rodiče, aby mohl do kroužku chodit.